BIST 11.090
DOLAR 32,84
EURO 35,65
ALTIN 2.542,46
HABER /  GÜNCEL

Kadın kıyafeti giyip öldürmüştü: Şok eden ifadeler!

ADANA'da iş adamının öldürülmesiyle ilgili maktulün eski çalışanıyla kadın kıyafetleri giyerek cinayeti işlediği iddia edilen arkadaşının ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmaları istemiyle yargılanması başlanırken, cezaevinde tutuklu bulunan zanlılar, ifadelerinde birbirlerini suçladılar.

Abone ol

9. Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmaya Osmaniye T Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Nizami K. ile Halil İ., Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Öldürülen iş adamı Kazım Fidancı'nın eşi ve kızları ile tarafların avukatları da duruşmaya geldi. Zanlılar, ifadelerinde birbirlerini suçladılar.

Polis ve savcılıktaki ifadesinde öldürme suçunu itiraf eden Halil İ., mahkemede bu ifadelerinin gerçek olmadığını, ailesine zarar verilmemesi için bu şekilde ifade verdiğini iddia etti. Gerçekleri anlatmak istediğini öne süren Halil İ., olaydan 4 gün önce diğer sanık olan patronu Nizami K. ile alkol aldıklarını ve sohbet sırasında kendisine iş adamı Kazım Fidancı'ya tanışmasını ve ilişki kurmasını istediğini söyledi.

SANIKLAR BİRBİRLERİNİ SUÇLADI

Halil İ., Nizami K.'nin elindeki görüntüyle kendisini tehdit ettiğini ve sosyal medya hesabından kendisini kadın olarak tanıtarak Kazım Fidancı'ya arkadaşlık teklif ettiğini ve onun da kabul ettiğini iddia etti. Kız kardeşinin evine giderek kadın kıyafetini giydiğini belirten Halil İ., Kazım Fidancı ile buluştuğunu ancak konuşmak istemediğini ve daha sonra onun aracından indiğini dile getirdi.

Araçtan indikten sonra patronu Nizami K.'yi arayıp kendisini almasını istediğini belirten Halil İ., "Nizami gelince Kazım'ın yerini sordu. Kazım'ın beni bıraktığı yeri gösterdim. Gittiğimizde Kazım orada bekliyordu. Nizami araçtan indiğinde gözü dönmüş gibiydi. Bıçağı alıp, 'Başlattığım bu işi şimdi bitireceğim' dedi. Engel olmaya çalışırken göğsümden yaralandım. Nizami, aracın kapısını açıp Kazım'ı bıçakladı. Şoka girip bayıldım. Nizami beni ayılttıktan sonra kadın kıyafetlerini yaktım, Nizami'de bıçağı temizledi" ifadelerini kullandı. Cinayeti azmettirmekle suçlanan Nizami K. ise yanında çalışan Halil İ.'nin anlattıklarının doğru olmadığını savundu.

MÜŞTEKİLER SANIKLARDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tutukluluğunun devamına karar verip duruşmayı, eksikliklerin tamamlaması için ileri bir tarihe erteledi.