BIST 8.335
DOLAR 27,47
EURO 29,02
ALTIN 1.632,65
HABER /  GÜNCEL

İzmir'de büyük provakasyon önlendi

Taksim Gezi Parkı operasyonları kapsamında İzmir Gündoğdu Meydanı'ndaki gösterileri kana bulamak isteyen üç zanlı yakalandı.

Abone ol

Taksim Gezi Parkı’nı bahane ederek sürdürülen eylemler kapsamında İzmir Gündoğdu Meydanı'ndaki gösterileri kana bulamak isteyen üç zanlı yakalandı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından düzenlenen operasyonda, Bornova ilçesindeki bir okulun bahçesinde 8 adet ses bombası yapan üç kişi gözaltına alındı. Bombaların tahrip gücünden dolayı olabilecek yaralanma ve ölüm vakaları son anda önlendi.

Zanlılardan U.Y. (19) Terörle Mücadele, yaşları küçük olan M.T. (15) ve C.K. (15) ise Çocuk Şubesi tarafından gözaltına alındı. İfadelerinde ses bombasının U.Y. tarafından kendilerine zorla yaptırıldığını iddia eden M.T. ve C.K., içlerine benzin, tuzruhu, aliminyum folyo ve diğer bazı malzemeler koyduklarını, meydanda patlatacaklarını söyledikledi kaydedildi.

Öte yandan AK Parti Menemen ilçe binasına dün saat 22.30 sıralarında molotof bombası atarken yakalanan H.A. da gözaltına alındı.

İzmir'de geçen cuma akşamından bu yana devam eden kanundışı eylemlerde 166 yağma ve işyerine zarar suçu işlenirken bunlarına kendi içlerindeki dağılımı şöyle oldu: 26 banka, 44 işyeri, 26 özel otobüs, 21 belediye otobüs, 5 resmî kurum, 3 dershane, 7 ekip otosu ve 2 parti binası. Olaylarla ilgili 400 kişi gözaltına alındı, 571 kişinin kimlik bilgisi sorgulandı.