BIST 1.549
DOLAR 7,64
EURO 9,09
ALTIN 418,51
HABER /  GÜNCEL

İYİ Parti'den bomba Zarrab iddiası! Başından beri o ülkenin ajanı!

İYİ Parti'den bomba Reza Zarrab iddiası... İYİ Parti Milletvekili Nuri Okutan, Reza Zarrab'ın İran İstihbarat Örgütü SAVAMA'nın bir ajanı olduğunun devlet kayıtlarında mevcut olduğunu savundu.

Abone ol

İYİ Parti Isparta Milletvekili Nuri Okutan,Reza Zarrab'ın İran İstihbarat Örgütü SAVAMA'nın bir ajanı olduğunun devlet kayıtlarında mevcut olduğunu savunarak " On yıllarca öncesinden Zarrab'ın ailesi bizce izleniyor ve biliyor, gözlemleniyor. Bu konuyla ilgili dosyalar devlet arşivinde var. Bilinmez birşey değil. Gerek emniyet gerek MİT'in hazırladığı raporda var. Buna rağmen görmezden, bilinmezden gelinerek adeta mal hırsı devlet aklını esir almıştır" dedi. 

TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Zarrab'ın ailesinin yasadışı işlerden dolayı Türk emniyet birimleri tarafından izlendiğini yıllarca takip edildiğini bildiren Nuri Okutan şunları söyledi:

ZARRAB AİLESİNİN NE OLDUĞUNU TÜM TEBRİZLİLER BİLİR!

"Reza'nın babası ve ailesinin bazı fertleri çeşitli yasadışı işlerden dolayı Türk emniyet birimleri tarafından on yıllarca takip edilmişlerdir. Buna ilişkin kayıt ve zabıtlar ilgili güvenlik birimlerinin arşivinde mevcuttur. Diğer taraftan Zarrab Tebrizlidir ve tam manasıyla  Türk şehri olan Tebriz'de Zarrab ailesini tanımayan yoktur. Tebriz Türklerinden kime sorulsa bu ailesinin İran devletinin kirli işlerini görmesiyle tanındığını ifade edecektir. Hatta Reza'nın SAVAMA'nın bir elemanı olduğu yönünde bilgiler mevcuttur."

BİR TUZAK VAR VE BU TUZAK TÜRKİYE'YE KURULMUŞTUR

"Peki nasıl oluyor da bu bilgiler devletin arşivindeyken bu kişiyle bakanlar ve genel müdürler 'al takke ver külah' yasadışı iş tutuyorlar?" diye soran Okutan, "Bu tutum ancak kabile devletlerinde üçüncü sınıf diktatörlerin yönetiminde görülür. Devletin normal işlediği bir düzende bunun izahı yoktur. Ortada bir tuzak olduğu kesindir. Bu tuzak ABD'yi çileden çıkartıp Türkiye'nin üzerine çullanmaya yöneltecek bir işe Türk yöneticilerini sokma tuzağıdır. ABD ile Türkiye'yi düşman etme tuzağıdır. Yüksek meblağlı ballı rüşvetlerle Türk resmi kurumları ve bankaları ambargoyu delme perdesi altında büyük bir komplonun içine çekilmişlerdir.  Bu tuzak Türkiye'yi yönetenler üzerinden Türkiye'ye karşı kurulmuştur."

"ABD, TÜRKİYE'NİN RUSYA'YA İTİLDİĞİNİ GÖRMELİ VE..."

Zarrab olayının arkasında İran başta olmak üzere birçok istihbarat biriminin bulunduğunu iddia eden Nuri Okutan şöyle devam etti:

"Bu olayda FETÖ'cü polis ve savcıların bir piyon olarak kullandığı ancak bunun ötesinde İran istihbaratı başta omak üzere birçok ülkenin istihbarat birimlerinin bulunduğu artık görülmelidir. ABD'deki aklı başında yöneticiler ve kurumlar yapılan operasyonun ABD'nin çıkarlarıyla bağdaşmadığını bu operasyonla Türkiye'nin Rusya'nın kucağına zorla itildiğini görmeli ve bu işe dur demelidir. ABD kurumları bu zokayı kendilerine yutturanları araştırmalı ve kendilerine karşı çekilen operasyonun hesabını sormalıdır. Türkiye'de ise devletin bu tuzağa düşürülmesinin hesabı ilgililerden mutlaka  sorulmalıdır. Ülkemizin bu tuzağa düşmesine neden olan bakanlar ve genel müdürler bir an evvel yargıda hesap vermelidir." 

ÖNCEKİ HABERLER
Şırnak'ta 3 kişi su dolu kuyuya düştü! Ekipler zamanla yarışıyor
19 HDP'linin Meclis'teki "Apo Marşı" şovuna fezleke
Baykal ve Bahçeli iddiası hesaplaşma bin yıl sürer
Banu Berberoğlu kimdir kaç yaşında sevgilisi mehmet kimdir
MHP'den dikkat çeken ekonomi çıkışı! Fayton yamuk...
Acun Ilıcalı şoke etti! Bırakıyor mu?
Enflasyon farkı maaşlara nasıl yansıyacak memur ve emekliye zam
Türkiye'de bir ilk o ödül Fatma Şahin'e gitti
Sedef Orman kimdir Fikret Orman'ın eski eşi Erhan Çelik ile...
Kavga büyüdü! Kılıçdaroğlu'ndan bomba İstanbul kararı...
Yorumlar 28 yorum