BIST 8.039
DOLAR 27,14
EURO 28,93
ALTIN 1.680,29
HABER /  GÜNCEL

İYİ Parti Akşener'in oy oranını açıkladı! Anketler ne diyor?

İYİ Parti Sözcüsü Aytun Çıray, yaptırdıkları anketlere göre hem İYİ Parti'nin hem de Meral Akşener'in oy oranlarını açıkladı. Çıray'ın verdiği rakamlara göre İYİ Parti'nin oyları yüzde 18-22 arasında, Meral Akşener de ikinci turda yüzde 54 alıyor.

Abone ol

İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray, cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener ve İYİ Parti’nin en son oy oranlarını dair ellerindeki verileri de açıkladı. Çıray, ellerine ulaşan son araştırmalara göre, 24 Haziran’daki seçimlerde partilerinin yüzde 22’lere kadar oy alabileceğini, Cumhurbaşkanlığı seçiminin de ikinci tura kalacağını ve ikinci turda CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan ile Meral Akşener’in yarışacağını, Akşener’in yüzde 54 oy alarak yeni Cumhurbaşkanı seçileceğini iddia etti.

İşte Aytun Çıray'ın ellerindeki son anketle ilgili yaptığı açıkla...

AKŞENER İKİNCİ TURDA YÜZDE 54 ALIYOR... “Bize gelen son çalışmalara göre sayın Meral Akşener ikinci tura kalıyor ve sayın Akşener’in ikinci tura kalması halinde yüzde 54 oy alıyor, Cumhurbaşkanı seçiliyor. Bugün İYİ Parti diye bir parti, Meral Akşener diye bir lider olmasaydı Türkiye ikinci turu konuşuyor olmayacaktı. Bu seçimler bir devrin sonu, yeni bir devrin başı olacak ve yenilik kadar güçlü bir şey yoktur."

İYİ Parti'den Türkiye'de bir ilk! Karı koca birlikte...

 İYİ PARTİ YÜZDE 18-22 ARASINDA... "Parlamento seçimlerinde bize gelen sonuçlarda İYİ Parti’nin oyları yüzde 18 ila 22 arasında. Burada kararsız oranları hala çok yüksek. Herkes kendisine şu soruyu sorsun. Tayyip bey ikinci tura kimin kalmasını istemiyor. Kimi televizyonlara çıkarmıyorsa, kimin fikirlerinin ulaşmasını engelliyorsa, kimi yok farz etmeye çalışıyorsa, kime tam medya ambargosu uyguluyorsa, kimin adaylık açıklamalarını yayınlatmıyorsa o kişidir.”

Adil Gür'den bomba seçim tahmini! İşte Erdoğan'ın alacağı oy

MetroPOLL'den bomba anket! Muhalefet çok bozulacak...