HABER /  GÜNCEL

İtiraf etti! 5 yıldır o ülkenin casusluğunu yapıyorum...

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), casusluk yaptığı iddiasıyla tutuklanan Mehmet Besimoğlu (70), 5 yıl boyunca Rumlara çalıştığını itiraf etti.

KKTC'de Gazimağusa'daki askeri birliğin fotoğraflarını çekerken yakalanan Mehmet Besimoğlu, polise verdiği 5 sayfalık gönüllü ifadede Rum tarafı için 5 yıldır casusluk yaptığını kabul etti. Gazimağusa'daki askeri birliklerin ve kiliselerin fotoğraflarını 200 ile 300 euro karşılığında çektiğini itiraf eden Besimoğlu, bugüne kadar 250'ye yakın fotoğraf çektiğini söyledi. 

RUM AJANLARLA NASIL TANIŞTI?.. Rumlara casuslukla suçlanan Mehmet Besimoğlu, ifadesinde Rum ajan ile de nasıl tanıştığını da anlattı. Rum ajanın İngiliz üsler bölgesinde bir işlemine yardımcı olduğunu belirten Besimoğlu, "Bu şahıs benden askeri birliklerin fotoğraflarını çekmemi istedi, ben de kabul ettim" dedi.

FOTOĞRAFLARI NASIL TESLİM EDİYORDU?.. Çektiği fotoğrafları USB içerisinde hazırladığını anlatan Besimoğlu, "Her iki üç ayda bir, fotoğrafları Rum şahsa hafıza kartında teslim ediyordum. Rum'dan da boş hafıza kartı alıyordum" dedi.

HASTANEYE YATMAK İSTEDİ... Rum ajana fotoğrafları teslim ettikten sonra karşılığında 200 ile 300 Euro para aldığını ifade eden Besimoğlu, yaptığından dolayı pişman olduğunu belirtti. Besimoğlu, "11 gündür tutukluyum. Tutukluluğa daha fazla dayanamayacağım. Hastayım. Hastaneye yatmak istiyorum" dedi.

5 YILDA 18 FARKLI TARİHTE ÇEKİM YAPTI... Mahkemeye bilgi veren polis memuru Löğmen Yücetürk, Besimoğlu'nun 5 yıl içerisinde 18 farklı tarihte askeri birliklerin, askerlerin, askeri araçların ve kiliselerin fotoğraflarını çektiğini anlattı. 

ÖNCEKİ HABERLER
Ünlü iç giyim markası Mendo konkordato istedi!
Mendo kimin sahibi Osman Alyüz kimdir aile lakabını marka yaptı
Demet Akalın'ın eşi Okan Kurt'un başı dertte!
Üçlü zirve öncesi Erdoğan Putin ve Ruhani'den kritik görüşme
Mezar taşına '2016' yazdırdı '2018'de öldü
Emekli maaş farkları ne zaman yatacak tahsis numarasına göre
Yorumlar 2 yorum