BIST 2.750
DOLAR 17,92
EURO 18,27
ALTIN 1.022,08
HABER /  GÜNCEL

İstifa eden Şaban Dişli 'yeter artık' deyip konuştu! FETÖ'cü kardeşi...

Kardeşi FETÖ'cü çıkan Şaban Dişli dün sürpriz bir şekilde istifa etmişti. Şaban Dişli'nin kardeşi Mehmet Dişli, Genelkurmay başkanı Hulusi Akar'ın başına silah dayamakla itham edilen kişi. Peki Şaban Dişli neden şimdi istifa etti olayın perde arkası ne?

Abone ol

AKP Genel Başkan Başdanışmanlığına kısa süre önce atanan Sakarya Milletvekili Şaban Dişli bu görevinden istifa etmişti. Şaban Dişli'nin istifası beklenmedik oldu. Zira kardeşi darbeci çıktığı dönemde bile makamını korumuştu. Peki ne değişti de Şaban Dişli şimdi istifa etti, bunu Erdoğan mı istedi?

Bu sorunun yanıtını istifa haberini duyan Murat Çelik de merak etmiş ve olayın hemen ardından Dişli'ye ulaşmış. Murat Çelik'in sonrasında aktardıkları şöyle;

“Dişli’ye ulaştığımda saat 16.44’tü. Görevi bırakma nedenini yaptığı yazılı açıklamada kayıtlara geçirmişti ama söyleyecek daha fazlası olmalıydı…”

İSTİFAYI ERDOĞAN MI İSTEDİ?

“- Sayın Dişli, açıklamanızda hem sosyal medya hem de parti içinden gelen yorumlardan duyduğunuz rahatsızlığı vurgulayıp partinizin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sizin üzerinizden daha fazla yıpratılmaması için istifa ettiğinizi söylüyorsunuz. Gündemdeki büyükşehir belediye başkanları gibi, sizin istifanızı da Cumhurbaşkanı Erdoğan mı istedi?

- Hayır. Kendisinin bir talebi, bir telkini olmadı. Ben kendi inisiyatifimle ayrıldım.

- Cumhurbaşkanı’nın yorumu ne oldu peki? Ne dedi size bu karar üzerine?

- Henüz bir şey söylemedi. Ben sabah istifa dilekçemi gönderdim partiye. Kendisinin haberi olmuştur sanırım ama bugün malum yabancı konuğu var, çok yoğunlar. Muhtemelen o yüzden henüz bir temasımız olmadı.

SIKILDIM! ARTIK YETER
- Kulislerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifalarını talep ettiği belediye başkanlarının sizi örnek gösterip ‘Şaban Dişli görevdeyken bizim ayrılmamız isteniyor’ şeklinde tepki gösterdikleri konuşuluyor...

- Onu bilemem ama şunu biliyorum ki, sürekli benim üzerime oynayanlar var. Bakın, danışmanlık görevi ilk duyulduğunda, lehte aleyhte, Türkiye’de TT (Trend Topic: Twitter’da hakkında en çok yorum yapılan kişi ya da konu) oldu. Dünyada da TT sıralamasında üçüncüydü. Sanki çok büyük, çok önemli bir şeymiş gibi... Murat Bey, sıkıldım... Çok sıkıldım. Parti içi bir türlü, sosyal medya bir türlü... Bunların kaynağını da bulamıyorum. Kim yaptırıyor belli değil. Artık yeter...

KARDEŞİ MEHMET DİŞLİ'NİN VİDEO GÖRÜNTÜLERİ

- 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Akıncı Üssü’ndeki güvenlik kamerası kayıtlarından bir bölümü daha, üç gün önce (16 Ekim 2017 Pazartesi) medyada yer aldı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı Yaşar Güler’in elleri arkadan kelepçeli şekilde - üsse getiriliş görüntülerinden söz ediyorum. Kardeşiniz Mehmet Dişli’nin de o koridorda yürüyerek telefon görüşmesi yaptığı o kayıtların kamuoyuna yansıması üzerine mi istifa kararı aldınız?

- Ben bunu, yani istifa konusunu aşağı yukarı bir 15 20 gündür yakınlarıma söylüyordum. Diğer meseleye gelince... Ben, Mehmet’in (kardeşi, eski Tümgeneral Mehmet Dişli) tutuklanmasından beri aynı noktadayım. Sonuçta ben bu partinin kurucusuyum. Partime ve Cumhurbaşkanımıza bağlılığım ve hizmet anlayışım konusunda da tavrım net. Gelinen noktada partinin de, genel başkanın da atılan bu tweetlerle, yapılan yorumlarla, parti içindeki arkadaşların yorumlarıyla yıpratıldığını görüyorum. Benim üzerimden bu durumun daha fazla devam etmesini istemedim. Tabii ben de öyle. Ben de yıpratılıyorum. Değişik grupların üzerine değişik baskılar oluyor vs... Dolayısıyla ben de artık yeter dedim. Durum bundan ibarettir.”

Şaban Dişli'nin kardeşi Mehmet Dişli FETÖ darbe girişimin baş aktörleri arasında gösteriliyor. Mehmet Dişli darbe gecesi Hulusi Akar'ın rehin alınmasında rol almıştı. Darbede rehin alınan Akar kurtulduktan sonra Dişli onunla başbakanlığa gelmişti. Hulusi Akar orada Mehmet Dişli'nin FETÖ'cü olduğunu söyleyip gözaltına alınmasını istemişti.

Hulusi Akar ve Yaşar Güler'in kelepçeli görüntüleri Mehmet Dişli'ye dikkat!

Şaban Dişli istifa etti FETÖ'cü kardeşi Mehmet Dişli kimdir? Darbe gecesi ne yaptı?

ÖNCEKİ HABERLER
29 Ekim kısa 2 - 4 kıtalık cumhuriyet bayramı şiirleri
29 Ekim kısa 2 - 4 kıtalık cumhuriyet bayramı şiirleri
O gelin yakalandı! Baba da aile de kız da sahteymiş!
O gelin yakalandı! Baba da aile de kız da sahteymiş!
Ateşböceği 16.bölüm bu hafta final mi yapıyor?
Ateşböceği 16.bölüm bu hafta final mi yapıyor?
İsmail Küçükkaya hakkında olay iddia! Bylock işi meğer...
İsmail Küçükkaya hakkında olay iddia! Bylock işi meğer...
Rekabet başladı! 1 TL'ye nikah
Rekabet başladı! 1 TL'ye nikah
Ünlü oyuncuya büyük şok! Şantaj yaptılar
Ünlü oyuncuya büyük şok! Şantaj yaptılar
Deniz Baykal'ı doktorlar mahvetti! Ünlü hekimden korkunç iddia
Deniz Baykal'ı doktorlar mahvetti! Ünlü hekimden korkunç iddia
Altın fiyatlarına dikkat! Dolar ve euro ne kadar oldu?
Altın fiyatlarına dikkat! Dolar ve euro ne kadar oldu?
Flakka nedir çok tehlikeli zombi hapı ortaya çıktı!
Flakka nedir çok tehlikeli zombi hapı ortaya çıktı!
Verdiği cevap hakimi çileden çıkardı!
Verdiği cevap hakimi çileden çıkardı!