BIST 4.923
DOLAR 18,63
EURO 19,27
ALTIN 1.043,34
HABER /  GÜNCEL

Deniz Baykal'ı doktorlar mahvetti! Ünlü hekimden korkunç iddia

Pazartesi gününden beri uyutulan Deniz Baykal'a yanlış tedavi mi uygulandı. Bu iddia Fatih Altaylı'nın köşesinde yer aldı. Ona söyleyen de Türkiye'nin önde gelen kalp ve damar cerrahlarından biri. İşte Baykal ile ilgili anlattıkları;

Abone ol

Deniz Baykal beynine giden ana damardaki pıhtı atması sebebiyle pazartesi günü İbni Sina Hastanesine kaldırılmıştı. Deniz Baykal 3 kez ameliyata alınmış ve beyin kanaması olduğu açıklanmıştı. Baykal'ın beynindeki basıncı önlemek için de kafatasının 12 santimlik bir bölümü tamamen açılmış durumda.

5 gündür uyutulan Deniz Baykal'ın felç gibi kalıcı hasar alıp almadığı ise henüz bilinmiyor. Baykal yoğun bakımda tedavi edilirken Türkiye'nin önde gelen kalp ve damar cerrahlarından biri şoke eden iddialarda bulundu. Dediğine göre Deniz Baykal hatalı tedavilerin kurbanı oldu. Aslında şimdiye çoktan evde bacaklarını uzatmış televizyonunu izliyor olması gerekiyordu.

BAYKAL'IN DOKTORLARI ÇOK CİDDİ HATALAR YAPTI
İddiayı köşesine taşıyan da Fatih Altaylı oldu. İşte ünlü hekimin Deniz Baykal ve doktorlarıyla ilgili çarpıcı iddiaları;

-"Deniz Baykal, Deniz Baykal değil de vatandaş Ali Efendi olsaydı, muhtemelen şimdi evinde oturmuş televizyon izliyor olurdu. Ne yazık ki, önemli insanların kaderi bu. Deniz Bey’e fazla ihtimam göstereceğiz, hemen bir şeyler yapacağız diye peş peşe hatalı uygulamalar yaptılar. O yüzden de az ciddi olan durumu, çok ciddi hale geldi”.

- Beyin damarlarına pıhtı atımı, çok rastlanan bir durumdur. Bazen bir operasyon sonrası, bazen de yaşa bağlı olarak ortaya çıkar. Bu durumda yapılacak en doğru şey, bir süre beklemektir. Anında müdahale etmek çok yanlıştır. Durum stabil ise beklemek en doğrusudur. Sonrasında ilaçla açma cihetine gidilebilir.

STENT TAKMAK TAM BİR FELAKET

- Ameliyat da bir seçenektir. Yapılabilir ama pıhtıyı almak için yapılan ameliyat sırasında damara stent takmak tam bir felakettir.  Çünkü stent takıldığı zaman mutlaka kan sulandırıcı ilaçlar da vermek gerekir.

- Deniz Bey’in durumunda kan sulandırıcı ilaç vermek, felakete davetiye çıkarmaktır. Hassas olan beyinde kanama riski ortaya çıkar.

BEYİN KANAMASININ SEBEBİ DOKTOR HATASI
- Nitekim Deniz Baykal hastaneye geldiği sırada beyin kanaması olmadığı halde stent takılması ve sonrasında kan sulandırıcı ilaç verilmesi sonucu beyin kanaması oluşmuştur ki, bu genelde kaçınılmaz bir durumdur.

- Daha sonra yapılan iki ameliyat bu kanamayı durdurma amaçlıdır, ama kan sulandırıcı kullanılmış ve akciğer komplikasyonları da olan bir hastada bu ameliyatlar beklenen sonucu vermez.

HİÇ BİRŞEY YAPILMASA ÇOKTAN İYİLEŞİRDİ

-Türkiye’deki hekimlerin yüzde 90’ı sıradan bir hastada benim dediğim gibi davranırdı, ama Deniz Baykal olunca gereksiz işler yapıldı.

- Hiçbir şey yapılmasa bile en fazla sol yanında hafif bir felç oluşur, o da zamanla büyük oranda düzelirdi.

PEKİ BAYKAL'IN SONU NE OLUR?

-“Beyin ilginç bir organdır. Yarısı alındığında bile gayet sağlıklı yaşam süren hastalar var literatürde. Beklemek lazım. Toparlama ihtimali var, ama mutlaka bir hasar kalacaktır. Hiçbir şey yapılmasa daha iyi toparlardı”.

Olcay Baykal kaç yaşında Deniz Baykal'ın eşi kimdir?

Ataç Baykal ne iş yapıyor Deniz Baykal'ın profesör oğlu kimdir?

Deniz Baykal'ın çocukları kızı Aslı Ataman FETÖ'cü diye...