HABER /  POLİTİKA

İstifa eden AK Partili başkanın yerine gelen isim belli oldu

Muzaffer Külcü'nün istifasıyla boşalan Çorum Belediye Başkanlığı'na AK Parti'nin adayı, Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Gül seçildi.

Çorum Belediye Meclisi, yeni Belediye Başkanı'nı seçmek üzere toplandı. Toplantıda, meclisin MHP Grubu da AK Parti adayı Gül'e destek verdi. CHP'li Meclis üyeleri ise oylama öncesi salondan ayrıldı. Seçimin ilk turunda 21 oy alan Gül, başkan seçildi.

Çorum Belediye Meclisi'nde yapılan oylamanın ilk turunda 21 oy alarak Belediye Başkanlığı'na seçilen Gül, burada yaptığı açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı’nda Suriye'nin Afrin bölgesinde tankın isabet alması sonucu şehit olan askerlere Allah'tan rahmet dileğinde bulundu.

Çorum Belediye Başkanlığı'na layık görülmesinden dolayı meclis üyelerine teşekkür eden Gül, "Meclisimizin kararı, belediyemize ve şehrimize hayırlı olsun." dedi.

Zeki Gül kimdir Çorum Belediye Başkanı eşi ve çocukları

Yaklaşık 9 yıl Çorum Belediye Başkanlığı görevini yürüten Muzaffer Külcü'ye de hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Gül, şunları söyledi:

"İnsanlar ve makamlar geçicidir. Kalıcı olan devletimiz ve milletimizdir. Kamu hizmeti bir bayrak yarışıdır ve devlette devamlılık esastır. Bize düşen bugünden itibaren gece gündüz çalışarak şehrimizi mamur, hemşehrilerimizi de memnun etmektir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın verdiği ödevi hakkıyla yerine getirmek, AK Parti belediyeciliğinin bayrağını zirveye taşımak boynumuzun borcudur. Çorum'un yolu açıktır, geleceği aydınlıktır. Bu aydınlık yürüyüşümüze katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Kararınız ülkemize, milletimize ve Çorumumuza hayırlı olsun."

Daha sonra Belediye Başkanlığı makamına geçen Gül, başkanlığa vekalet eden Ahmet Yabacıoğlu'ndan mührü teslim aldı. 

ÖNCEKİ HABERLER
Mafya davası için büfeler otoparklar kapandı alarm verildi
İzzet Yıldızhan'ın eşi kimdir 9 çocukları oldu kaç karısı var?
Erdoğan'dan Elitaş'a Müge Anlı esprisi!
CHP'li vekiller tuvalette yumruklaştı! Partiyi ele geçirdiniz...
Adnan Oktar'a flaş suç duyurusu: Bu bir kalkışmadır
20 Ocak evde bakım maaşı yatan iller 41 il listede
Yorumlar