BIST 5.115
DOLAR 20,96
EURO 22,46
ALTIN 1.313,16
HABER /  GÜNCEL

İşte sahte doktorun asıl mesleği!

Taksim olaylarında gözaltına alınan ve doktor olmadıkları ortaya çıkan kişilerden birinin asıl mesleği ortaya çıktı.

Abone ol

Şişli Ramada Otel civarında üzerlerinde doktor kıyafetleri ile gözaltına alınan sahte doktorlardan birinin farklı mekanlarda şarkı söylediği ortaya çıktı.

Gezi Parkı eylemlerine doktor önlüğüyle katılan ve gözaltına alınan 3 kişi adeta birer suç makinesi çıktı. "Doktorlar gözaltına alındı" şeklinde farklı basın yayın organlarında yer alan haberlerin ardından İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu twitter aracılığıyla açıklama yapmış ve

DOKTOR DEĞİL TERÖRİST ÇIKTI

Polis kaynakları, Taksim Gezi Parkı eylemlerinde yaralılara yardım ettikleri için gözaltına alınan doktorlarla ilgili açıklama yaptı. (HABERİN DEVAMI...)

DOKTORLARDAN BİRİ HIRSIZ ÇIKTI

Vali Mutlu, gözaltına alınan doktor önlüğü giymiş bir şahsın 7 ayrı hırsızlık kaydı bulunduğunu ifade etti. (HABERİN DEVAMI) 

SAHTE DOKTORLARDAN AÇIKLAMA

Gezi Parkı olaylarında gözaltına alınan ve serbest bırakılan sahte doktorların açıklaması şaşırttı (HABERİN DEVAMI)

gözaltına alınan bu şahısların doktor olmadıklarını açıklamıştı.

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR

Şişli Ramada Otel civarında üzerlerinde doktor kıyafetleri ile gözaltına alınan kişilerin Emniyette sorguları devam ediyor. A.R.K. (38), Y.E (22) ve F.T (21) üzerlerinde doktor elbiseleri ile göstericilerin arasına karışmak isterken, polis tarafından şüphelenilerek gözaltına alınmıştı.

Bu A.R.K'nin 7 adet hırsızlık, 1 adet tehdit, 1 adet yaralama suçlarından kaydının bulunduğu ve devam eden davalarının olduğu belirlendi.

Henüz 22 yaşında olan Y.E ise beden ve ruh sağlığı bakımından kendini savunamayacak bir kişiyi öldürmekten yargılandığı, cezaevindeyken 6 kez firara teşebbüs ettiği 2 tehdit kaydının bulunduğu öğrenildi. Y.E'nin ayrıca asker firarisi olduğu da ortaya çıktı.

21 yaşındaki F.T'nin ise terör örgütüne üyelik terör örgütü propagandası yapmak, suç eşyasını satın almak, tehdit, örgüte yardım, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirmek suçlarından soruşturma geçirdiği ve tutuklu yargılaması devam ettiği dönemde Amasya-Van-Hakkari cezaevlerinde yattığı tespit edildi.

Doktor önlüğü ile gözaltına alınanlardan A.R.K'nin farklı mekanlarda Ali Eren takma adı ile şarkı söylediği öğrenildi.

İŞTE TANITIM AFİŞİ

sahte-doktor-taksim.jpg