BIST 5.231
DOLAR 18,80
EURO 20,50
ALTIN 1.168,43
HABER /  DÜNYA

İşte Putin'in kabusu olan o Türk!

Rus hackerların Türkiye'ye yönelik saldırılarının ardından 'Skorsky' kod adlı Türk hacker Rusların korkulu rüyası oldu. 'Skorsky' ve arkadaşları şimdiye kadar 2 bin 300 Rus sitesini hackledi.

Abone ol

Siber alemde yaptığı saldırılar ile Rusların korkulu rüyası haline gelen "Skorsky" kod adlı hacker, "Biz Rus hackerlere gereken cevabı verip 'One Minute' dedik" dedi.

Rusya'nın Türk hava sahasını ihlal eden uçağın düşürülmesini bahane eden Rus hackerlere gereken cevabı "Skorsky" ve "Türk Hack Team" verdi.

ERDOĞAN VE FATİH SULTAN MEHMET FOTOĞRAFLARI KOYDULAR

Hackerlar, Türk sitelerine yapılan saldırılara "Ertuğrul" ve "Fatih" siber saldırı operasyonları ile karşılık verdiler. Yapılan siber saldırıda Rusya'nın kamu kurumları ve ulusal güvenlik gizli servislerine ait 2 bin 300 site hacklendi. Sitelerin birçoğu uzun süre erişime kapanırken, bazıları tamamen kullanıma kapandı. Hacklenen sitelerin çoğuna tıklandığında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Fatih Sultan Mehmet'in resimleri açılıp arkasından mehter marşı çalıyor.


Yapılan bu saldırılar sonrası Rus hackerlar tarafından Türk internet sitelerine saldırı sona erdi. Skorsky, halkı mağdur edecek hastane ve vakıf sitelerine ise siber saldırı yapmıyor.

"RUSYA'DA İŞGAL DEĞİL, FETİH YAPIYORUZ"

26 yaşında ve perakende sektöründe yönetici olarak çalıştığını belirten "Skorsky" kod adlı hacker, "Normal hayatımda alın teri ile paramı kazanan bir insanım. Boş zamanlarımda bu gibi aktiviteler ile uğraşarak devletime ve milletime katkıda bulunmak istiyorum. Bizim Rusya'ya karşı yaptığımız saldırıda kamu kurumu, ulusal güvenlik merkezi gizli servisinin siteleri yer aldı. Rusya'ya tarihin en büyük saldırısını Ertuğrul ve Fatih operasyonunu birleştirerek 2 bin 300 siteye zarar verdik. Biz bu saldırılarda hastanelere, vakıflara, belirli insanlara yardım sağlayacak internet sitelerine saldırı yapmadık. Çünkü biz insanları mağdur edecek saldırılar yapmak istemedik. Biz Rusya'da işgal değil, fetih yapıyoruz" dedi.