HABER /  GÜNCEL

İşte Mehmet Haberal'ın kaldığı oda

Haberal'ın götürüldüğü Mehmet Akif Ersoy Kalp Hastanesi'ndeki mahkum koğuşu güvenliğiyle dikkat çekiyor. Demir parmaklıklarla korunan koğuşun camları kurşun geçirmiyor

İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'nden Sağlık Bakanlığı'na bağlı Mehmet Akif Ersoy Kalp Hastanesi'ne götürülen Ergenekon tutuklu sanığı Mehmet Haberal, Türkiye'nin en güvenli mahkum koğuşuna konuldu.

Kurşun geçirmez camlar ve demir parmaklıklarla korunan koğuşta önceden seçilmiş üç hemşire 24 saat sağlık hizmeti veriyor. Geçtiğimiz yıl açılan mahkum koğuşu, en son teknoloji ile düzenlendi. 4 yatak kapasiteli koğuş, özellikle kalp rahatsızlığı bulunan hastalara üst seviyede hizmet verecek şekilde dizayn edildi.

Türkiye'deki hastanelerin çoğunda bu tip yerler bulunmuyor. Haberal'ın, Adli Tıp raporu tamamlanıncaya kadar hastanede kalacağı ve Kardiyoloji Enstitüsü'ne geri dönmeyeceği öğrenildi. Haberal, Enstitü'de bu zamana kadar normal servis odasında kalıyordu. Güvenlik gerekçesiyle odanın pencerelerine demir parmaklık takılmak istenmiş ancak hastane yönetimi, bunun Haberal'ın psikolojisini bozacağını savunmuştu.

Şu anda Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde yatan diğer Ergenekon davası tutuklu sanıkları emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile eski Malatya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu da normal servis odasında kalıyor. Haberal'ın odası önünde nöbet tutan uzman çavuşun ifadesi alındı.

Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal'ın İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Enstitüsü'nde kaldığı odada yapılan aramalar kapsamında gözaltına alınan hemşire Şengül Arı, refakatçiler Muhammed Hüsrev ve Erkan Özhun ile görevli Uzman Çavuş Engin Sağır, savcı Fikret Seçen'e ifade verdi. Sağır, savcılıkça serbest bırakılırken, diğer 3 isim tutuklama talebiyle mahkemeye gönderildi. Mahkeme, serbest bıraktığı sanıklardan Arı ve Hüsrev hakkında adli kontrol kararı aldı.

ÖNCEKİ HABERLER
Sevgililer Günü'nde böyle yıkıldı (video)
Faşist sözü Demirören'e bela oldu
Evlenmeden önce katiyen olmaz!
Bu gericilere bu kadar oyu kim verdi?
İslam dünyasında köklü değişim sinyali!
Kiğılı, Göztepe'nin resmi giyim sponsoru oldu
Yorumlar 5 yorum