BIST 1.403
DOLAR 8,07
EURO 9,66
ALTIN 452,85
HABER /  GÜNCEL

İşte İstanbul'daki saldırıyı düzenleyen örgüt! Kurtulmuş açıkladı

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş İstanbul'da düzenlenen hain saldırıyla ilgili kritik bilgiler paylaştı. Kurtulmuş saldırıyı düzenleyen örgütü de açıkladı.

Abone ol

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Beşiktaş'ta meydana gelen patlamada en az 300-400 kilo patlayıcı kullanıldığını söyledi. Kurtulmuş, saldırıyı hangi terör örgütünün gerçekleştirdiği konusunda ise, "Oklar PKK'yı gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, CNN Türk yayınında Beşiktaş'ta meydana gelen bombalı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

300-400 KİLOLUK PATLAYICI KULLANILMIŞ

Beşiktaş'ta detaylı çalışılmış, planlanmış bir saldırının gerçekleştiğini söyleyen Kurtulmuş, "Doğrudan doğruya hedef polis teşkilatımızdır. Beleştepe denilen yükseltinin olduğu yerde bombalı araç patlıyor. Yüzlerce kilo bomba kullanılmış.En az 300-400 kiloluk patlayıcı kullanıldığı uzmanlar tarafında tahmin ediliyor.

ÇOK ALÇAKCA BİR SALDIRI BU

Büyük bir çukur açılmış ve araba yok ortada, paramparça olmuş. Maçka Parkı'nda da polis diğer şahsa dur dediği anda 4 polis ve sivil vatandaşımız şehit oluyor. Çok haince, alçakça bir saldırı" dedi.

SALDIRIYI DÜZENLEYEN ÖRGÜT

Kurtulmuş, saldırıyı hangi terör örgütünün gerçekleştirdiği konusunda ise, "Oklar PKK'yı gösteriyor. Netleştiği takdirde bunlar kamuoyu ile paylaşılacak. Belli ki üzerinde planlanmış bir senaryo ama bu netleşince açıklaması yapılacak" ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Türel, ‘Turizm konuşulacaksa doğru adres Antalya’
Suriyeli işadamları ve gazetecilerinden Türk Lirası'na destek
Almanya'dan vatandaşlarına Türkiye uyarısı!
HDP'den İstanbul patlaması açıklaması!
Şehit polis müdürünün son sözleri yürek dağladı! Bak kardeşim...
İstanbul patlaması sonrası flaş gelişme! Soylu duyurdu
DAEŞ kritik bölgeyi tekrar ele geçirdi!
Hain saldırı sonrası ABD ve Avrupa'dan ilk açıklama!
İstanbul'daki saldırı sonrası bir günlük milli yas ilan edildi!
Mevlid Kandili resimli mesajları ve okunacak duası
Yorumlar 18 yorum