YAZARLAR

İşte CHP'nin İstanbul'daki muhtemel adayları

İlçelerde ise, kıyasıya bir yarış var. CHP, Üsküdar ve Küçükçekmece'ye ayrı bir önem veriyor. CHP'nin kazanma ihtimali olan Üsküdar ve Küçükçekmece'de 20'ye yakın aday yarışıyor.

"Mansur Yavaş'ı bize verin, Mersin sizinolsun" yazımda, CHP ile İYİParti arasındaki sıkı pazarlığı detaylarıyla anlatmıştım.Son sözü, Meral Akşener ve Kemal Kılıçdaroğlusöyleyecekti. 

Buna gerek kalmadı!

Çünkü...
Mansur Yavaş bir kez daha davasına arkasını dönerek,İYİ Parti'nin elinizayıflattı. Mansur Bey, CHP'de kendini daha şanslıgörmüş olacak ki, İYİ Parti adaylığından vazgeçti. Yani,CHP'nin Ankara adayı, Mansur Yavaş'tan başkasıdeğil. Hal böyleolunca; Mersin'de İstemihan Talayismi kesinlik kazandı. 

Bu, aynı zamanda "Millet ittifakı"nın deyerelde bittiği anlamına geliyor. 

CHP'nin İstanbul'daki adayarayışı sürüyor. Kemal Kılıçdaroğlu ısrarla bir CEOpeşinde. 

İlçelerde ise, kıyasıya bir yarış var. CHP,Üsküdar ve Küçükçekmece'ye ayrı bir önem veriyor.CHP'nin kazanma ihtimali olanÜsküdar ve Küçükçekmece'de 20'yeyakın aday yarışıyor. 

Mehmet Bekaroğlu'nun ismi Bağcılariçin geçse de, kendisi Üsküdar'a talip.Bekaroğlu ile birlikte Üsküdar için 15'e yakın aday adayıyola revan olmuş bile.... Bekaroğlu kadar, Üsküdar'da MehmetÇakmak'ın da şansı hayli yüksek... 

CHP'nin göz diktiğiKüçükçekmece'de de 20 aday adayı yarışıyor. 8'iciddi. Göksel Gümüşdağ'ın amcasının oğlu GökhanGümüşdağ bunlardan biri. Bir diğer güçlü aday adayı ise,Gürbüz Çapan'ın kardeşi Çetin Çapan...Esenyurt için ismi geçiyordu Çapan'ın, ama sonradanKüçükçekmece'de karar kıldı.Gümüşdağ kadar,Çetin Çapan'ın da aday olma ihtimali yüksek. EnginErtaş, potada olan başka bir isim. 32 yaşındaki BurçinBaykal'ın da adı Küçükçekmece için geçiyor. 

CHP, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimde,Beykoz'u da kolay lokma olarak görüyor. Aldığımbilgiye göre, Beykoz içinKaradenizli bir aday aranıyor. Beykoz'unsürpriz adayı, milletekili olabilir. 

Ataşehir'de Battal İlgezdi'nin şansıhâlâ çok yüksek. Beşiktaş'ta ise MuratHazinedar ismi henüz kesinlik kazanmış değil. Battal,aday olduğunu açıkladı, Hazinedar adaylık konusunda biradım geride duruyor. İstiyor ki, Kılıçdaroğlu kendisineözel bir davet yapsın. Kendisine böyle bir davet yapılması zorgörünüyor. Zor ama imkânsız değil. Çünkü, Murat Hazinedarmağduru oynuyor.Battal İlgezdi'ye verilendesteğin kendisine de verilmesinden yana... 

Maltepe'de Ali Kılıç'ın adaylığıkesin. Kurultay'da Kılıçdaroğlu'ndan yanaoy kullanan Ali Kılıç'ın yeniden aday gösterilereködüllendirileceği kesin. 

Kartal Belediye BaşkanıAltınok Öz, AliKılıç kadar şanslı değil. Zira, Altınok Bey, kurultaysürecinde Muharrem İnce için imza vermişti. "Adaydeğilim" demişti Kartal BelediyeBaşkanı. Kılıçdaroğlu'nu "çürükdomates"e benzetmişti. Sonradan kıvırdı, koltuğunu kapmakiçin, Kılıçdaroğlu'nu övmeye başladı. Ama yaptığı övgülerbeyhude, yerine yardımcısı Gökhan Yüksel talip. AliTurabi Artuç ve Hüsnü Süslü'deKartal'ı istiyor. Şans kimdenyana derseniz, Gökhan Yüksel ismi öneçıkıyor. 

Bu arada...
Muharrem İnce deyince aklıma Bolugeldi. 
İnce'nin ekibi dağılıyor. 
Tanju Özcan, İnce'ye rağmen Bolu'yatalip... 

Antalya'ya baktığımızda, MuhittinBöcek kesin gibi. Balıkesir'de ise AhmetAkın'ın şansı çok yüksek görünüyor. 

İzmir'le bağlayalım... 
Kemal Kılıçdaroğlu, kadın bir aday arayışında... 
İzmir'de 22 CHP'li belediye var.Kılıçdaroğlu, 1 Nisan'da hesap vermemek için işi sıkıtutuyor. İstanbul'da 14, İzmir'de ise 22'nin üzerine koymakistiyor. Koymazsa, 1 Nisan'da kendisinibüyük bir felaketin beklediğini biliyor. 

Aday adayları aday olmak için, Kılıçdaroğlu ise, 1Nisan'a kayıpsız ve kazançlı çıkmak  içinkıyasıya çalışıyor. Sonucun ne olacağını şimdiden kestirmekzor, iyisi mi bekleyip görelim.

NOT: Yazdıklarımı YOUTUBE kanalımdandinleyebilirsiniz. ABONE olmayı unutmadantabii... 

Yorumlar12 yorum