BIST 1.376
DOLAR 8,15
EURO 9,72
ALTIN 453,45
HABER /  GÜNCEL

İşte Beşiktaş saldırısının planlayıcısı...

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Beşiktaş'teki bombalı saldırısının planyacısının fotoğrafını paylaştı.

Abone ol

İSTANBUL Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, bölücü terör örgütünün sorumlularından Mehmet Emin T., Beşiktaş'taki saldırının planlayıcısı Zozan K. ve Vezneciler saldırısının keşifçisi Gülşen B.'n.n fotoğraflarını basınla paylaştı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin önceki gün yaptığı açıklamada Beşiktaş'taki terör saldırısının organizatörünün yakalandığını açıklamıştı.

Vali Şahin açıklamada İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ile kameralar karşısını geçen Vali Şahin, "İstanbul il Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğümüz ve Milli İstihbarat Teşkilatımız işbirliği ile yürütülen çalışmalarda bölücü terör örgütünün özel kuvvetler hücresinin ilimizde, sansasyonel bir eylem yapacağı bilgisi alındı.Ve bu bilgi üzerine yapılan çalışmalarda,İstanbul ilimizde 13 ilçede, Ankara, Diyarbakır, Hakkari ve Kocaeli illerinde operasyonlar yapıldı. Bunun neticesinde 44 kişi gözaltına alındı. Yapılan incelemelerde bu 44 kişiden birinin Beşiktaş Stadyumu patlamasında organizatör olarak görev aldığı ve orada keşifte bulunduğu ,sonra yine bombalı araç içerisinde son anda inip firar eden kişi olduğu, yine bir başkasının da Vezneciler semtinde Çevik Kuvvet polislerimizin taşındığı servis aracına yönelik bombalı eylemi organize eden kişi olduğu değerlendirilmiştir" diye konuşmuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Londra'da PKK yandaşları Türkler'e saldırdı
15 Temmuz şehitleri Balkanlar'da dualarla anıldı
Armstrong'un Ay tozu 4 milyon dolar
Kore gazisi Mersin'de son yolculuğuna uğurlandı
Madonna, Malavi'de hastane açtı
İki duvar arasına sıkışan tavuk kurtarıldı
Google'ın ürettiği yapay zeka artık kendi kendine koşabiliyor
Kanada'nın yeni valisine bakın eski mesleği çok şaşırtacak
Çin'de şiddetli yağış 7 bin 500 ev yıkıldı
Yaz aylarında güneş çarpması ve ishale dikkat
Yorumlar