BIST 9.090
DOLAR 31,42
EURO 34,14
ALTIN 2.107,71
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

İşte AK Parti'nin yeni seçim şarkısı

AK Parti'nin seçim seçim şarkısı, AKP Cengiz Han Marşı olarak bilinen Dombıra'yı seçim şarkısı yaptı.

Abone ol

Nogay Türklerine ait, Orta Asya Türklerini anlatan 'Dombıra şarkısı', AK Parti'nin seçim çalışmaları dahilinde Uğur Işılak tarafından yeniden yorumlandı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Arena Spor Salonu'nda AK Parti seçim beyannamesini açıkladı.

Salonda, Başbakan'ın konuşmasının ardından Ak Parti için 2014 seçim şarkısı olarak hazırlanan Uğur Işılak'ın seslendirdiği 'Recep Tayyip Erdoğan' şarkısı çalındı.

Şarkının nakarat bölümü şu şekilde: "Göründüğü gibi olan / Gücünü milletten alan / Recep Tayyip Erdoğan", "Mazlumlara sırdaş olan / Gariplere yoldaş olan / Recep Tayyip Erdoğan"

BAŞBAKAN ERDOĞAN GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Seçim şarkısı Başbakan Erdoğan'ın konuşması öncesinde salona dinletildi ve büyük coşkuyla karşılandı. Bu sırada duygulanan Başbakan Erdoğan'ın gözlerinin dolduğu görüldü.


TÜRKÇE-KÜRTÇE ŞARKI

AK PARTİ SEÇİM BEYANNAMESİ

1.Katılımcı belediyelik: Her belediye, oradaki yaşayanlar
insanlar, kanaat önderleri ile işbirliği içinde olmalıdır.
2. Kültürel belediyecilik: Kültür ve sanat merkezlerinden, meslek edindirme kurslarına kadar gençlerin bilgilerini arttıracak deneyimler yaşatacağız. Kültür ve medeniyetimizi en başta şehirlerde aktaracağız.
3.Sosyal belediyecilik: AK Partili belediyeler bu konuda ilkleri başardılar, sosyal yardımlara daha çok ağırlık vereceğiz, yoksulları, çocukları, engellileri, özellikle gazilerimiz, şehitlerimizin yakınları o ülkenin belediye başkanına emanettir. Çözüm aranacak.
4. Çevre dostu belediyecilik: Çevre konusunda çok büyük hassasiyet olduk, parkları, bahçeleri, kişi başına düşen ağaç miktarını arttırdık. Cumhuriyet döneminde yeşile en çok önem veren parti olduk.
5. Hizmet belediyeciliği: Sudan, çevren temizliğine, ulaşımdan, kanalizasyona kadar her şeye akılcı çözümler üreteceğiz, şehirlerimizin altyapılarını imar etmeye çalışacağız.

AK Parti'nin ikinci açıklanan şarkısı ise Kürtçe ve Türkçe seslendirilmiş olan “El ele yürüyeceğiz, biz birlikte Türkiye'yiz” oldu.

“KARADENİZLİLER DE UNUTULMADI”

AK Parti'nin üçüncü açıklanan seçim müziği ise Karadeniz yöresine ait oldu. Haydi Uşak Horana adlı parçada ise salonda bulunanlar büyük bir coşku yaşadı.

“AK PARTİ'DEN RAP MÜZİK”

2014 yerel seçimlerine 10 şarkı ile giren AK Parti'de her yöreye ait bir parça bulunuyor. Parçaların içinde ise en dikkat çekeni rap seçim müziği oldu. Haydi Şimdi Bir Daha adlı seçim müziği rap olarak seslendirildi.

“AFİŞLER DAİMA MİLLET, DAİMA HİZMET”

AK Parti'nin yerel seçimlerde kullanacağı seçim pankartları da belli olmaya başladı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara Arena'da açılışını yapacağı Seçim Beyannamesi ve Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'nda salonda “Daima Millet, Daima Hizmet” pankartları yer aldı.

“BAŞBAKANIN GİRİŞİ İLE SALON ÇOŞTU”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın salona girmesi ile birlikte salonda bulunan büyük coşku yaşadı. Başbakan Erdoğan, kurulan platform üzerinde vatandaşları selamlayarak kırmızı karanfil dağıttı. Başbakan Erdoğan, programı takip eden gazetecilere de karanfil attı. 

ak-parti.20140219152459.jpg