BIST 4.755
DOLAR 18,81
EURO 20,68
ALTIN 1.183,02
HABER /  GÜNCEL

İstanbul’da Wozniacki rüzgarı

TEB BNP Paribas İstanbul Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nın 1 numaralı seri başı Danimarkalı tenisçi Caroline Wozniacki, Es...

Abone ol

TEB BNP Paribas İstanbul Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nın 1 numaralı seri başı Danimarkalı tenisçi Caroline Wozniacki, Esma Sultan Yalısı’nda milli tenisçi İpek Soylu ile bir gösteri maçı yaptı.
Gösteri maçı öncesinde yağmur yağması ve rüzgarın esmesiyle bir süre iki tenisçi birbirlerine top atarken, Wozniacki ve İpek daha sonra tenis toplarını İstanbul Boğazı’na gönderdi.
Gösteri maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında konuşan Wozniacki, daha önce İstanbul’a defalarca geldiğini belirterek, “Benim için de çok heyecanlı bir turnuva olacak. Gerçekten çok heyecanlıyım. Organizasyonun olağanüstü olacağını düşünüyorum. Umarım hava da hep böyle olur. Havanın bundan daha sıcak olacağını düşünmüyorum" dedi.

“1 NUMARA OLMAK ZOR AMA ORADA KALMAK DAHA ZOR”
Danimarkalı tenisçi, dünya sıralamasında gerilere düşmesiyle ilgili bir soruya "Geçmişte 2 yıl arka arkaya dünya 1 numarası olarak kalmayı başarmış biriyim. Alttan yeni isimler geliyor. Tenisçi olarak kariyerinizde inişler çıkışlar yaşayabiliyorsunuz. Bir numara olmak zor ama orada kalmak daha zor. Çünkü alttan çok iyi oyuncular geliyor. Sağlığıma dikkat ediyorum. Maç maç, turnuva turnuva olarak düşünüyorum" diye konuştu.

MENDİ: “TEB BNP PARIBAS İSTANBUL CUP ÇOK GÜZEL BİR TURNUVA OLACAK”
Basın toplantısında konuşan Türk Ekonomi Bankası (TEB) Bireysel ve Özel Bankacılık Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Mendi ise "TEB olarak Türkiye Tenis Federasyonu’ndan da desteğiyle, tenise ve tenisin geleceğine yatırım yaparak, gençlerimiz arasında dünya çapında yıldız raketler yetiştirilmesine katkı sağlamayı, global ölçekte tenis organizasyonlarına ismimizi vererek desteklemeyi, tenisle Türkiye markasına değer katarak spor ekonomisinden daha fazla pay sahibi olmasına yardımcı olmayı istiyoruz. İnşallah TEB BNP Paribas İstanbul Cup çok güzel bir turnuva olacak" ifadelerini kullandı.
İstanbul Cup AŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Turnuva Direktörü Coşkun Erginer de 7.’sini yapacakları turnuvaya Wozniacki’nnin renk katacağını söyledi.
(İHA)