BIST 1.561
DOLAR 7,44
EURO 9,01
ALTIN 443,54
HABER /  GÜNCEL

İstanbul'da o sokakların ismi değişti! Hrant Dink, Eren Bülbül, Uğur Mumcu...

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Meclisi'nde, aralarında Yaşar Kemal, Eren Bülbül, Melih Cevdet Anday, Tuncel Kurtiz, Münir Özkul, Uğur Mumcu, Hrant Dink ve Naim Süleymanoğlu'nun da bulunduğu kişilerin isimlerinin sokaklara verilmesine ilişkin teklif, AK Parti ve CHP'li üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Abone ol

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi ekim ayı oturumunun 5. birleşimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Saraçhane'deki binasında gerçekleşti.     

Meclis'te, vatandaşlardan gelen şikayetler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığınca yapılan çalışmalar ve ilçe belediyelerinden gelen öneriler doğrultusunda bazı yol isimlerinin değiştirilmesine yönelik teklifi içeren komisyon raporu oylama sunuldu. Rapor, AK Parti ve CHP'li meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.     

Alınan karara göre, Şişli Gülbahar Mahallesi'ndeki Işık Sokağı'na, uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu'nun, Şişli Meşrutiyet Mahallesi'ndeki Samanyolu Sokağı'na da uğradığı suikast sonucu yaşamını yitiren gazeteci Hrant Dink'in adı verildi. Beyoğlu Kılıçalipaşa Mahallesi'ndeki Samanyolu Sokağı'nın adı ise Münir Özkul Sokağı oldu.     

Kadıköy Dumlupınar Mahallesi'ndeki Zaman Sokağı'na Melih Cevdet Anday'ın, Bakırköy Şenlikköy'deki Işık Sokağı'na Yaşar Kemal'in, Bahçelievler Zafer Mahallesi'ndeki Samanyolu Sokağı'na Trabzon'un Maçka ilçesinde PKK'lılarca şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün adı verildi. Beylikdüzü Sahil Mahallesi'ndeki Samanyolu Caddesi'nin adı da Naim Süleymanoğlu Caddesi olarak değiştirildi.     

FETÖ'YÜ ÇAĞRIŞTIRAN İSİMLER SİLİNİYOR: İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, FETÖ'yü çağrıştıran sokak isimlerinin değiştirilmesi için ilçe belediyelerinden önerilerde bulunmasını talep etmişti.  

ÖNCEKİ HABERLER
İflas eden ünlü otellerin son durumu Alper Tekbaş yazdı
Kılıçdaroğlu Hacı Bektaş-ı Veli anma töreninde konuştu
Süper Lig'de forma giymişti! ALS hastalığına yakalandı
Aatif'tan Ali Koç'a cevap!
Yanlış müdahale sonrası komaya girmişti! Skandalda flaş gelişme
Hırsızlık için girdiği evdeki kadına cinsel tacizde bulundu
2047 rakımlı Herekol Dağı'nda terörle mücadele
Süleyman Soylu: 'Artık sonunuz geldi hayvanlar' diye haykırın
Şenocak: Daha güçlü bir İstanbul için var gücümüzle çalışacağız
MHP'den Meclis Başkanlığı'na 3 kanun teklifi
Yorumlar 10 yorum