BIST 4.998
DOLAR 18,83
EURO 20,31
ALTIN 1.130,70
HABER /  GÜNCEL

İstanbul'da korkutan patlama! Ekipler sevk edildi

Silivri'de Kuzey Marmara Otoyolu projesi güzergahındaki yol çalışması sırasında patlama meydana geldi. Patlama sonrası alevler yükseldi. Yangına İstanbul İtfaiyesi Avcılar, Mimarsinan, Çatalca, Silivri grupları 12 araç 45 personel ile müdahale etti.

Abone ol

Kuzey Marmara Otoyolu’nun çalışmaları sırasında Silivri’nin Akören ile Kadıköy mahalleleri arasından geçen İGDAŞ doğalgaz ana hattında patlama oldu. Alevler onlarca metre yükseğe çıkarken, ilk belirlemelere göre olayda ölen ya da yaralanan olmadığı belirtildi

 İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) yapılan açıklamada ise yangına Avcılar, Mimarsinan, Çatalca ve Silivri itfaiye gruplarından ekiplerin yönlendirildiği ve boru hattına gazın kesilmesiyle beraber yangının kontrol altına alındığı duyuruldu. İBB ayrıca yangının İstanbul'da gaz dağıtımını etkilemediğini açıkladı.

Kuzey Marmara Otoyolu bağlantı çalışmalarının yapıldığı Silivri’nin Akören Mahallesi ile Kadıköy Mahallesi arasında, saat 17.30 sıralarında İGDAŞ’ın ana hattında doğalgaz patlaması oldu. 

Alevler onlarca metre yükseğe çıkarken, yakındaki Akören, Kadıköy ve Çatalca’nın İnceğiz mahallelerinde vatandaşlar sokağa döküldü. Büyük panik yaşandı. Bölgede çalışan bir işçi, “Patlamaya uzak bir noktadaydım. Alevleri görünce uçak düştü zannettim” dedi. 

Patlamanın ardından doğalgaz hattında yangın çıktı. Alevler yaklaşık 20 metreye yükseldi. İBB ise yaptığı açıklamada yangına Silivri, Avcılar, Mimarsinan ve Çatalca’dan çok sayıda itfaiye ekibinin gönderildiği, ekiplerin gazın kesilmesi sonrasında yangına müdahale edeceği belirtildi.

KÖY İÇİN TEHDİT YOK

Silivri Akören Köyü Muhtarı Hüseyin Ergün ise, "Yangın köyün 3- 4 kilometre dışında çıktı. Yangın 10-15 metrelik alanda etkili, köy için bir tehdit yok. Güçlü bir patlama duyduk. Sebebini bilmiyoruz. İGDAŞ yetkilileri ve çok sayıda itfaiye olay yerinde çalışıyor" dedi.

"AMBULANSLAR ÖNLEM AMAÇLI OLARAK GELDİ"

Öte yandan CNN Türk kanalına telefon bağlantısı gerçekleştiren Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar da, "Güvenlik önlemleri alındı. Patlama, yerleşim yerine uzak. İtfaiye ekipleri olay yerine intikal ediyor. Ambulanslar önlem amaçlı olarak geldi" dedi.