BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  GÜNCEL

İstanbul'da çökme tehlikesi herkes tahliye edildi!

Güngören’de inşaat çalışmasının bulunduğu alanın yanındaki binada kayma neticesinde hasar oluştu. Gece saatlerinde binanın çökme riskine karşı insanlar tahliye edilirken, belediye ekiplerinin mühürlediği 7 katlı binaya ağaç kütüğüyle destek koyulması dikkat çekti.

Abone ol

Güngören Akıncılar Mahallesi Cemal Gürsel Sokak içerisinde bulunan inşaat alanı yanındaki 7 katlı binada oturan vatandaşlar, dün binadan sesler geldiğini anlayınca evlerinden dışarıya çıktı.

Bazı evlerin odalarında çatlaklar oluşması ve binanın dışındaki duvarlarda dökülmeler olduğunu gören vatandaşlar, durumu polis ve belediye ekiplerine bildirdi.

YATALAK HASTAYI BEZLE İNDİRDİK: Bina sakinlerini aşağıya indirdiklerini dile getiren İsmet İlhan ise, “12 senelik yatalak hasta var onu bezle biz aşağıya indirdik. Yani çok sorun yaşadık ama yapacak bir şey yok. Bina sakinlerini biz aldık, komşular aldı, akrabalarına gittiler. Dün 5’ten bu yana böyle ve bize bir açıklama yapılmıyor” diye konuştu.

BİNA SAKİNLERİ GECE SAAT 4 GİBİ ÇATIRTIYA UYANARAK DIŞARIYA DÖKÜLDÜ: 3 kardeş olarak binada oturduklarını ifade eden Dursun Tanrıkulu ise, “42 yıldır bu mahallede oturuyorum, şu gördüğünüz binada 3 kardeş olarak biz oturuyoruz. Toplam 12 aile var burada, gece saat 4 gibi çatırtıyla uyanarak deprem olmuş gibi dışarıya döküldü. Bu sorun yandaki inşaat çalışmasının yanlış yapılmasından kaynaklanıyor. Bina kayarak bastı, şu diğer binadan ayrıştı. Kolonlar patladı demirleri dışarıya çıktı” şeklinde konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Manisa'da yarın okullar tatil mi Manisa Valiliği resmi açıklama
Dünyanın gözü İdlib'de! Gruplar halinde ayrılmaya başladılar...
Mehmet Dişli mahkeme salonunda albayı tehdit etmiş!
İzmir'de yarın okullar tatil mi İzmir Valiliği 1 Ekim tatil açıklaması
VGB bursu yapma son gün ne zaman 2018 ödeme takvimi
Trump'tan garip sözler! Kim bana çok güzel mektuplar yazdı biz aşık olduk
Aşure duası nasıl okunur Türkçe anlamı
Kemal İnci gençliği ve filmleri abisi Bilal İnci gibi...
Aşurenin içine neler konur sırasıyla aşure malzemesi
Devlet Bahçeli'den flaş açıklamalar! Yerel seçimle ilgili bomba sözler
Yorumlar