BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  GÜNCEL

İzmir'de yarın okullar tatil mi İzmir Valiliği 1 Ekim tatil açıklaması

İZMİR'de yarın okullar tatil mi oldu sorusu gündemde. İzmir'i vuran fırtına hala etkisini yitirmedi meteoroloji ise teyakkuzda. Veliler ve öğrenciler yarın yani 1 Ekim pazartesi günü İzmir'de okullar tatil mi sorusunun yanıtına kilitlendi. İzmir Valiliğin'nde henüz okullar tatil açıklaması yok.

Abone ol

İZMİR'de okullar yarın tatil mi İzmir Valiliği 1 Ekim pazartesi günü tatil açıklaması geldi mi araştırması bugün veli ve öğrencilerin gündeminde. Haftasonu İzmir'i etkisi altına alan fırtına hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Uzmanlar gerekmedikçe vatandaşların dışarı çıkmaması konusunda uyarılar veriyor. İzmir için her ne kadar kasırga fırtınaya dönüşse de kritik saatler geçmiş değil. Peki fırtına yüzünden yarın İzmir'de okullar tatil olur mu İzmir Valiliği'nden henüz tatil açıklaması gelmedi yeni haberler sayfamızda olacak. 

FIRTINANIN YÖNÜ DEĞİŞTİ: Tropik fırtınanın hareket yönünün değiştiği ve Mora Yarımadası'ndan Ege Denizi üzerine kadar gelmesi ve şiddetini kısmen azaltarak kuzeye yönelmesinin tahmin edildiği bildirildi.

İzmir için 5 günlük hava durumu tahmini

Meteoroloji Genel Müdürü Volkan Mutlu Coşkun, Türkiye'nin kıyı Ege kısımları ile Marmara'nın batısında etkili olması beklenen tropik fırtına ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

İzmir için saatlik hava durumu tahmini

Türkiye'nin batı kıyılarını yarın sabah saatlerinden itibaren etkilemesi beklenilen Orta Akdeniz'de oluşan tropik fırtınanın; bugün yapılan son tahminlerde hareket yönünün değiştiğini ifade eden Coşkun, "Mora Yarımadası üzerinden Ege Denizi üzerine kadar gelmesi ve şiddetini kısmen azaltarak kuzeye yönelmesi tahmin ediliyor." değerlendirmesinde bulundu.

Coşkun, bu nedenle Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de beklenilen rüzgarın şiddeti ve yağış miktarının bir miktar azalmasının öngörüldüğünü belirterek şunları kaydetti:

"Muğla, Aydın, İzmir ve Balıkesir'in batı kıyı ilçeleri, Çanakkale ve Edirne'de pazar günü rüzgar hızının 70-90 km/saat, yağış miktarının ise metrekareye 50-75 kg civarında gerçekleşeceği, ancak Ege Denizi'nde açıklarda rüzgar hızının 100 km/saat ve üzerinde eseceği, yağışın ise metrekareye 100 kg üzerinde meydana geleceği tahmin ediliyor. 
Bu tür fırtınaların, yön ve şiddeti değişebildiğinden Meteoroloji Genel Müdürlüğümüz tarafından anlık olarak takip edilmektedir. Özellikle çiftçilerimize, denizcilerimize, balıkçılarımız ve bölgedeki vatandaşlarımız ile yetkililere; yaptığımız uyarıları takip etmelerini, dikkatli ve tedbiri elden bırakmamalarını öneriyoruz."

METEOROLOJİ AÇIK AÇIK UYARDI: Ülkemizin batı kıyılarını yarın sabah saatlerinden itibaren etkilemesi beklenilen Orta Akdeniz’de oluşan tropik fırtınanın; bugün yapılan son tahminlerde hareket yönünün değişerek, Mora Yarımadası üzerinden Ege Denizi üzerine kadar gelmesi ve şiddetini kısmen azaltarak kuzeye yönelmesi tahmin ediliyor.

Bu sebeple Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege’de beklenilen rüzgar şiddeti ve yağış miktarının bir miktar azalması bekleniyor.

Muğla, Aydın, İzmir ve Balıkesir’in batı kıyı ilçeleri, Çanakkale ve Edirne’de Pazar günü rüzgar hızının 70-90 km/saat, yağış miktarının ise m2’ye 50-75 kg civarında gerçekleşeceği, ancak Ege denizinde açıklarda rüzgar hızının 100 km/saat ve üzerinde eseceği, yağışın ise metrekareye 100 kg üzerinde meydana geleceği tahmin ediliyor.

 Bu tür fırtınaların, yön ve şiddeti değişebildiğinden Meteoroloji Genel Müdürlüğümüz tarafından anlık olarak takip edilmektedir.

Özellikle çiftçilerimize, denizcilerimize, balıkçılarımız ve bölgedeki vatandaşlarımız ile yetkililere; yaptığımız uyarıları takip etmelerini, dikkatli ve tedbiri elden bırakmamalarını öneriyoruz.

AKUT FIRTINA İÇİN HAZIRLANDI: İzmir ekibi, Orta Akdeniz'de oluşan ve Türkiye'de Ege kıyılarını etkilemesi beklenen "tropikal fırtına" ihtimaline karşı Karabağlar ilçesinde kriz merkezi ve acil müdahale birimi oluşturdu.

AKUT ekipleri bölgede beklenen fırtına öncesi arama kurtarma malzemelerini Torbalı'nın Pancar bölgesindeki depolarından, kent merkezine ulaştırdı.

ÖNCEKİ HABERLER
El Bab'dan acı haber geldi! Elazığ'a şehit haberi düştü...
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
VGB bursu yapma son gün ne zaman 2018 ödeme takvimi
Aşure duası nasıl okunur Türkçe anlamı
Kemal İnci gençliği ve filmleri abisi Bilal İnci gibi...
Devlet Bahçeli'den flaş açıklamalar! Yerel seçimle ilgili bomba sözler
Kemal İnci kimdir kaç yaşında karısı ve çocukları kim?
İstanbul'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var
Balıkesir hava durumu son haritalı rapor fırtına vurdu mu?
Suudi Arabistan dev projeyi başlattı!
Yorumlar 2 yorum