BIST 1.409
DOLAR 8,07
EURO 9,69
ALTIN 452,28
HABER /  GÜNCEL

İstanbul ve Diyarbakır'da Nevruz kutlamalarına izin

İstanbul Nevruz Tertip Koordinasyonu tarafından Bakırköy İlçe Seçim Kurulu’na yapılan miting başvurusuna izin çıktı. İstanbul'da Nevruz, 24 Mart Pazar günü Bakırköy Pazar alanında kutlanacak. Diyarbakır’da ise 21 Mart Perşembe günü Nevruz Alanında kutlama gerçekleştirilecek.

Abone ol

"Mutlaka kazanacağız, tecridi kıracağız" sloganıyla gerçekleşecek olan Nevruz kutlaması, 24 Mart Pazar günü saat 12.00'de Bakırköy Pazar alanında yapılacak.

Nevruz programının içeriğinin ise önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor. HDP Diyarbakır İl Örgütü'nün "Mutlaka kazanacağız, tecridi kıracağız" sloganıyla gerçekleştirilecek Nevruz kutlaması için Bağlar İlçe Seçim Kurulu'na yaptığı başvuru da kabul edildi.

Bu kapsamda, 21 Mart Perşembe günü Bağlar ilçesinin Bağcılar Mahallesi'nde bulunan Nevruz Alanı'nda kutlama gerçekleştirilecek.

İzmir nevruz'u Gündoğdu meydanı'nda kutlanacak

İzmir'de Nevruz'un adresi ise Gündoğdu Meydanı olarak belirlendi. Nevruz Tertip Komitesi 21 Mart Perşembe günü için yasal başvurularda bulunurken, kent halkına katılım çağrısında bulundu. Nevruz kutlamalarına Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) Batman Milletvekili Feleknas Uca ve İzmir Milletvekili Serpil Kemalbay ile Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eş Sözcüsü Gülistan Kılıç Koçyiğit konuşmacı olarak katılması planlanıyor. Ayşenur Kolivar ve Diljen Rojin de sahne alacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Seçimlerden sonra dolar için nisan ve mayıs kritik olacak
YÖKDİL sonuçları açıklanıyor 2019 geri sayım
Okullar ne zaman kapanıyor 2019 yaz tatili geri sayım
Af haberleri 17 Mart genel af çıkar mı son haber geldi
Çanakkale Zaferi kaç yıl oldu 2019 kaçıncı yılı kutlanacak?
Süleyman Soylu açıkladı! Kılıçdaroğlu çok büyük bir tezgah hazırlıyor
Türk heyeti katliamın ardından Yeni Zelanda'ya vardı
Yerel seçim anket sonuçları CHP İstanbul hangi ilçelerde önde?
Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'dan ürpertici detayı paylaştı öldürmeye devam edecekti
Brenton Harrison Tarrant alçak saldırıdan önce Yeni Zelanda Başbakanlık ofisine göndermiş
Yorumlar 2 yorum