BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  GÜNCEL

Murat Bardakçı Yeni Zelanda'daki katliamı yazdı 'En baba tarihçi hatırlayamaz'

Habertürk yazarı Murat Bardakçı, Yeni Zelanda'daki Müslümanlara yönelik terör saldırısın gerçekleştiren caninin sarjörüne yazdığı tarihleri ve isimleri ele aldı. Bardakçı, katliamın örgüt olduğunu belirtti.

Abone ol

Habertürk yazarı Murat Bardakçı, Yeni Zelandalı terörist Brenton Tarrant'ın silah ve şarjörlerindeki nefret listesini değerlendirdi.

Tarihçilerin bile hatırlamakta zorlanacağı olay ve isimlerin yer aldığını belirten Bardakçı, Tarrant'ın katliamı tek başına plânlamadığını, arkasında bilgi bakımından da donanımlı, terörist bir şebeke olduğunu yazdı.

Silah ve şarjörlerin üzerine yer alan isim ve tarihlerin 'en baba' tarihçiler bile tarafından hatırlanamayağına işaret eden Bardakçı, "Bir terörist düşünün: Tâââ sekiz asır önce Selçuklu ordusunu hangi Gürcü kralı ile kumandanının mağlûp ettiğini bilecek, Sırplarla ve Macarlarla 14. ve 15. asırda tutuştuğumuz muharebelerdeki Hristiyan kumandanların isimlerini ardarda rahatça sıralayacak" dedi.

Ne kadar katil varsa hepsini hatırladı
Tarih ve olayların Kiril alfabesi ile yazıldığına dikkat çeken Bardakçı, yazısına şöyle devam etti: "Osmanlı Ordusu’nun 1683’te Viyana önlerinde bozguna uğramasında ikinci, hattâ üçüncü derecede rolü olan Avrupalı generallerin adlarını tek tek yazacak, Kıbrıs’ın fethinde esirleri öldürdüğü için idam edilen İtalyan generali bile unutmayacak… Üstelik geçmiş yüzyıllarda yaşanmış olaylarla da kalmayacak, bugünlere gelecek, son senelerde ırkçı teröre bulaşmış ne kadar katil varsa hepsini hatırlayacak, bunların isimlerini silâhları ile şarjörlerine işleyecek!

Kiril alfabesi ile yazdı
Dahası var: Bu isimleri tüfeğine ve şarjörlerine öyle Lâtin alfabesi ile değil, ait oldukları dillerin alfabeleri ile, yani Gürcü’yü Gürcü, Ermeni’yi Ermeni, Sırp’ı da Kiril harfleriyle yazacak!

Listeyi kendi hazırlamadı
Şimdi çok daha açık şekilde söyleyeyim: Türkiye’de yahut başka bir memlekette bu listeyi kendi başına hazırlayacak tek bir tarihçi bile bulamazsınız, yoktur! Zira böyle bir liste yapmaya kalkacak olsanız en azından bir hadiseyi, bir memleketi yahut bir ismi mutlaka unutursunuz, üstelik hatırınıza gelmeyecek olan isimler öyle sadece bir-iki kişi ile kalmaz, çok daha fazla olur! 

Tekrar edeyim: Bu liste, bir grubun ciddî ve uzun şekilde çalışmasını gerektiren bir iştir ve dolayısı ile Yeni Zelandalı katilin bağlantılı olduğu Türk ve Müslüman düşmanlığı ile yoğrulmuş bir teşkilât mevcut demektir. 

En baba tarihçi bile tek başına hazırlayamaz
Çünki, silâhların ve şarjörlerin üzerindeki böyle bir listeyi Tarrant misali caniyi bir tarafa bırakın, en baba bir tarihçinin bile tek başına hazırlaması imkânsızdır!

Herif, şarjörlerinden birinin üzerine bizim “93 Harbi” dediğimiz 1877-78 Rus Savaşı’nda en kanlı muharebelerin yaşandığı Bulgaristan’daki “Şipka Geçidi”ni bile unutmamış ve mekânın İngilizcesi olan “Shipka Pass” sözünü de yazmış…

ÖNCEKİ HABERLER
Çanakkale Zaferi kaç yıl oldu 2019 kaçıncı yılı kutlanacak?
Süleyman Soylu açıkladı! Kılıçdaroğlu çok büyük bir tezgah hazırlıyor
Yerel seçim anket sonuçları CHP İstanbul hangi ilçelerde önde?
Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'dan ürpertici detayı paylaştı öldürmeye devam edecekti
Avcılar'da taksiciler silahlı saldırıya uğradı!
MHP'li başkan Hasan Demirci'nin eşi Satı Demirci oğlunun düğününde öldürüldü
Endonezya'da büyük felaket! En az 50 kişi hayatını kaybetti
HDP'li Sezai Temelli'den İstanbul ve Ankara tehdidi
Hande Kazanova 18-24 Mart 2019 haftası Oğlak Burcunu yorumladı
Hande Kazanova 18-24 Mart 2019 haftası Yay Burcunu yorumladı
Yorumlar 12 yorum