YAZARLAR

İstanbul Üç Hece

İstanbul üç hece; doğmak, yaşamak ve ölmek gibi…Gökyüzü bambaşka bir rüyadaydı. Büyülü bir beyaz, mavi, sarı, turuncu, kan kırmızı yanık bir sevdaydı.

Merhabalar,

İstanbul üç hece; doğmak, yaşamak ve ölmekgibi…

Gökyüzü bambaşka bir rüyadaydı.

Büyülü bir beyaz, mavi, sarı, turuncu, kan kırmızı yanıkbir sevdaydı.

  

Beyaz güvercinler gecenin ışığına karışıyordu. Galata kulesininetrafında kanat çırparak Topkapı Sarayına doğru yola çıkanlarsausul usul süzülüyordu geceye... İstanbul’da beyaz bir güvercinkanadında olmak vardı kah Boğaza, kah Pera’ya salınmak geceninortasında…

Sahaflarda binlerce İstanbul kitabına sığmayan bir şehirdi.

  

İstanbul Gündüzleri Kızdırır, GeceleriSevdirir

Taksici Rıza, “Abi gündüz öyle bir trafik oluyor ki dur kalk,stres, bu gün yine yevmiye çıkmayacak yine, yedi bitirdi bu şehirbeni diye çok söverim abi kaçıp gideceğim derim, sonra bir geceolur sevdirir kendini kızmalarım biter, ulan ne büyük şehirsin senne güzelsin be. Alamadığım, kader böyleymiş dediğim yaralı sevdamıderin derin yaşatır, kanatır abi beni bu şehir” derken Pera’yaçoktan gelmiştim.  Sağlıcakla Rıza Kaptan Allah herkesingönlüne göre versin dedim ve indim İstanbul’a.

  

The Marmara Pera’nın İstanbul Beyefendisi, bir şehre bukadar mı yakışır dedirten başarılı Genel Müdürü Göksenin Kürkçü,durmak bilmiyor.

Şehir otelciliğinde farklı bir yorum, ayrı bir bakış açısı,eleştirilerle beslenen bir ekip ruhu ve mükemmeliyete adanmış işahlakıyla ne de güzel anlatıyor otelciliği tane tane Türkçesi ileGöksenin Kürkçü tam bir İstanbul Beyefendisi. Gençve dinamik iyi de bir ekibi var daha da iyi olacaklarınainanıyorum.

   

Behzat Gerçeker İle Başbaşa

Dünyanın ilham kaynağı bu şehir, müzisyenlerindevazgeçilmezilmezidir. Behzat Gerçeker ile bir araya geldik vesordum ona İstanbul? Diye “Hayatım boyunca yaşayacağım tek bir yervar o da İstanbul. Dünyanın birçok şehrinde konserler verdim amaböylesi özel bir şehir olamaz. Bağımlılık yapan bir şehir, ben deİstanbul tutkunuyum”diyor.

   

Sezen Aksu “Ah İstanbul” diye başlıyor

Sezen Hanım, İstanbul’a olan aşkını anlatıyor; “Unutamamciğerim yanar, içim içime akar. Bir şehre aşık olmaksa eğer o şehirİstanbul olmalı”

Ajda Pekkan’da bir İstanbul aşığıdır. İstanbul bitmeyenbir senfonidir…

   

Beş yaşından beri beşiğinde büyüdüğüm notalar vemüziğimin, parmaklarımdaki sihirli dokunuşudur beni büyüleyen…Behzat Gerçeker Enbe Orkestrası Hikaye isimli yeni single ile müzikseverler ile buluşmanın heyecanı ile “Alper Bey, benim için enbüyük yolculuk, en güzel seyahat müziktir” diyerek duygularınıkendine özgü hassas ifadeleri ile dile getirdi.

   

HİKAYE

Ben bir yarayım, öp ve geçeyim

Tanıştığımıza Mecnun oldum diyeyim.

Günlerden bir gün bir dudak okudum,

Bütün hayatım değişti diyeyim.

 

Hiç durmadan hikayeler anlat bana

Uydur uydur, güzel hayaller kur

Dünya dönsün, her şey aksın boşver.

Sen ikimiz için zamanı durdur.

 

Yalan söyle hadi,

Büyüle kırık kalbimi

Gerçeklerden fayda yok

Çekinme kandır beni.

  

Behzat Gerçeker ile Taba Luxury Suites günlerindebuluşmak üzere, HİKAYE'yi dinledik çok güzel olmuş diyerekayrıldık.

Bugün 17. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve SeyahatFuarı EMITT İstanbul’da başlıyor, hadi bakalım ülkemiz turizmi içinhayırlı olsun.

Tatil tadındakalın                    

Yorumlar