BIST 1.453
DOLAR 8,27
EURO 10,04
ALTIN 487,17
HABER /  GÜNCEL

İstanbul taksilerinde yeni dönem: Yaş sınırı değişti

İSTANBUL'da ticari taksilerin yaş sınırında UKOME kararıyla değişiklik yapıldı. Eskiden 0-1 yaş aralığındaki otomobiller ticari taksiye girebiliyorken yeni kararla 0-2 yaş aralığındaki otomobiller de ticari taksi olabilecek.

Abone ol

İstanbul'da ticari taksilere yönelik yeni karar alındı. Otomobil fiyatlarının yükselmesi nedeniyle aracını yenilemeyen esnafa yönelik olarak İBB UKOME'den yeni bir karar çıktı. Hürriyet'in haberine göre, UKOME kararı henüz uygulamaya girmemiş olsa da bundan sonraki süreçte eski otomobiller ticari taksi olarak hizmet verebilecek.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu'nun taksicilere SMS ile verdiği bilgide ticari taksi plakası olanların bundan sonra 2 yaşına kadar olan araçlara plaka takıp taksicilik yapabileceğini duyurdu.

İmzadan sonra yürürlüğe girecek
Aksu "Değerli meslektaşlarımız; Dün (25.02.2021 Perşembe) yapılan UKOME toplantısında alınan karar gereğince ticari plakalarımıza araç takımındaki 0-1 olan yaş sınırı 31.12.2021 tarihine kadar yapılacak olan araç değişimlerinde 0-2 yaşa çıkarılmıştır. Uygulama karar imzalandıktan sonra yürürlüğe girecektir. Hayırlı Cumalar. Başkan Eyup AKSU" ifadesini kullandı. 

Geçtiğimiz yıllarda ticari taksiye giren araçların çalışma süresi de 5 yıldan 6 yıla çıkarılmıştı. Şimdi de İstanbul'a hizmet edecek olan otomobillerin 2 yaşında ticari taksiye girmesine yönelik karar alınmış oldu. Böylece 2 yaşında ticari taksi olan bir otomobil en fazla 4 yıl sonunda taksiden çıkarılacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Dış ticaretleri verileri açıklandı! Türkiye'nin ihracatı arttı ithalatı azaldı
Fenerbahçe'den Aaron Boupendza bombası! Başkan resmen açıkladı
Recep ayının 15. günü hangisi 3 gün oruç tutmak gerekir mi?
Karantinada dirençli uyuz vakaları patladı! 'Hastalar artık ailece başvuruyor'
Hukuk reformundan herkesi yakından ilgilendiren detaylar! 2 Mart’ta açıklanacak
AK Parti'de 25 başkan değişti! CHP'ye kaptırılan 8 ilden 5'inin başkanı gitti
Ali Koç'tan önce fırça sonra moral: Artık kendinize gelin
Cemre düştü mü 2. cemre ne zaman nereye düşer?
Tasarım ve inovasyon merkezi açılan Elazığ'da gençlerin hedefinde uzay var
Esenyurt'ta yakalanan şüpheli eniştesini aramak istedi: Akşam gelince konuşuruz
Yorumlar