HABER /  GÜNCEL

İstanbul patlaması Almanya haklı mı çıktı?

İSTANBUL Valisi Vasip Şahin, Beyoğlu'ndaki canlı bomba eylemiyle Almanya'nın yaptığı terör uyarısının bağlantılı olmadığını söyledi.

Abone ol

İSTANBUL Valisi Vasip Şahin, yaralıları ziyareti sonrası yaptığı açıklamada, Türkiye'deki dış temsilciliklerin hafta içi yaptığı uyarılarla ilgili bir soru üzerine, "Konsolosluk uyarısıyla bu saldırının alakası yok" dedi.

İstanbul Valisi Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile birlikte Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki yaralıları ziyaret etti.

Vali Şahin, ziyaretinin ardından kısa bir açıklama yaptı. 

Şahin, "Biz de elimizden gelen tedbirleri en iyi şekilde almaya devam ediyoruz. Bu konu da ayrıca incelenecektir. Şu anda burada 16 hasta var, 4'ü yoğun bakımda, buradan taburcu olan 4 kişi, 3 kişi başka hastanelere sevk edildi" dedi. 

Valiliğin, yabancı ülke temsilciliklerinin uyarılarına karşı yaptığı açıklamanın sorulması üzerine Şahin "O uyarıyla, istihbaratla, bugün gerçekleşen olay arasında doğrudan bir bağlantı yok. Dolayısıyla oradaki açıklama, o olayla, olgu ile ilgiliydi. Bu konunun olayla ilgilisi olmadığını şimdilik düşünüyoruz" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul patlaması ölenlerden ikisi...
Meral Akşener'den PKK vaadi 6 ayda...
Başbakan talimat verdi! 600 TL verilecek
İstanbul patlaması yaralıların uyrukları açıklandı
İstanbul patlamasına NATO tepkisi!
Turgay Tanülkü kimdir aslen nereli Turgay Tanülkü yaşı kaç?
Yorumlar 6 yorum