HABER /  MHP

Meral Akşener'den PKK vaadi 6 ayda...

Eski MHP Milletvekili Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye 'koltuğu bırak' çağrısı yaptı, terör eylemleriyle ilgili ise seçmene 6 ayda PKK'yı bitirme vaadinde bulundu.

Eski MHP Milletvekili Meral Akşener, "Genel merkeze çağrıda bulunuyorum. Açın kulaklarınızı, eskittiğiniz koltuklardan kalkın. Sorun bakalım ülkücüler ne istiyor. Ondan sonra da gereğini yapın'' dedi.

Akşener, Samsun Fuar Caddesi'nde düzenlenen mitingde, MHP'nin il ve ilçe başkanlıklarının kapatılmasını doğru bulmadığını söyledi. Büyük kurultay talep ettiklerini bildiren Akşener, parti üyelerinin desteğiyle bu yola çıktığını kaydetti.

MHP'de hiç adet olmayan bir şeyin hayata  geçtiğini vurgulayan Akşener, şöyle devam etti:

''MHP de bugüne kadar sadece ihtilallerde, 12 Eylül'de cuntacılarınca kapatılmıştı ama yeni bir adetimiz oldu. Genel merkezden bir yazı yollanıyor valiliğe, 'Polis marifetiyle al vali bey, il teşkilatımızın anahtarını, bize gönder'. Biz de böyle bir davranışın doğru olmadığını, ülkücü hareketin, milliyetçi hareketin mensuplarının bunu hak etmediğini, bunu hak edecek bir davranışın bulunmadığını söyledik. Ülkücü iradenin 1 Kasım seçimleri sonrası ortaya çıkan o kara ve hazin tabloya itiraz ettiğini, itirazını önce seslendirdiğini, o sesin duyulmadığını belirtik. Sonra dediniz ki 'Gidin imza toplayın'. Biz de il başkanlarımızla el ele vererek talimat verilen imzaları topladık."

AÇIK KULAKLARINIZI...

Sadece kendisinin bin 100 üst kurul delegesiyle yüz yüze görüşme yaptığını, 548 delegenin imza verdiğini anlatan Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

AKŞENER: MHP iktidarında 6 ayda PKK terörünün belini kırmazsak, bırakıp gideceğiz.

"Bu güçle, sizin iradenizle yola çıktık, imzaları teslim etik. Sonra duyduk ki meğer bin 100 delege imzası verilse bile kıymeti yokmuş. Yolladılar bizi mahkemeye. Mecbur kaldık. MHP'yi mahkemeye göndermek ayıptır, günahtır. Bugün buradan genel merkeze seslenmek istiyorum. Kurtuluşa ilk adımın atıldığı kurtuluş yolundan seslenmek istiyorum. Genel başkanıma seslenmek istiyorum. Gelin, MHP olarak birer yol bulalım. 1 Kasım seçimlerinin sonuçlarını hak etmedik. Hak etmediğimizi ülkücü irade sesli olarak söylüyor. Ülkücülerin sesinden korkmayın. Ülkücülerin sesine kulağınızı tıkamayın. Gelin milletin, ülkücülerin arasına girin, duyun onları. Genel merkeze çağrıda bulunuyorum. Açın kulaklarınızı, eskittiğiniz koltuklardan kalkın. Sorun bakalım ülkücüler ne istiyor. Ondan sonra da  gereğini yapın. Ülkücü irade ne diyorsa gereğini yapın."

PKK VAADİ

Meral Akşener, MHP olarak bir yol bulmaları gerektiğini, bu yolun da kurultaydan geçtiğini dile getirerek, Türkiye'de MHP'ye ihtiyaç bulunduğunu söyledi.

Terörle mücadeleyi iyi bildiklerini belirten ve bin yılık kardeşliği bozmaya kalkanlara fırsat vermeyeceklerine işaret eden Akşener, "PKK'yı, çocuklarımıza silah sıkan o elleri kıracağız. İddia ediyorum, ülkücüler olarak MHP iktidarında 6 ayda PKK terörünün belini kırmazsak, bırakıp gideceğiz" diye konuştu.

BEYOĞLU PATLAMASI

İstanbul'un Beyoğlu ilçesindeki İstiklal Caddesi'nde meydana gelen terör saldırısına değinen Akşener, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diledi. 

"Yeter artık, şehit cenazelerini kıldırmaktan, gök ekin gibi biçilmiş gençlerimizin başında saf tutmaktan, 'Canlı bombalar buralara gelir mi?' diye  korkmaktan yeter artık. MHP iktidara geldiği gün PKK'nın yüzde 50 eylemleri kesilir. İcraata başlayınca onlar da kaçacak delik arayacak" ifadesini kullanan Akşener, şöyle konuştu:

"Havuz medyası bize sövüyor, genel merkezi övüyor. Demek ki biz doğru yoldayız. Demek ki muhalefetimizi de vesayetten kurtarmak lazım. Biz genel kurultayımızı yaptığımızda nasip olduğunda seçime kadar öyle bir muhalefet yapacağız ki güç sahipleri bugünden önlem almaya çalışıyor. Buradan, Samsunluların huzurunda size meydan okuyorum. Elinizde ne varsa, hangi güç varsa sürün ortaya, korkmayacağım. Yılmayacağım, yıkılmayacağım, neye mal olursa olsun bu yolu sonuna kadar yürüyeceğim. Alıştılar büyük güçlerin üzerinde oturmaya."

ÖNCEKİ HABERLER
Başbakan talimat verdi! 600 TL verilecek
İstanbul patlaması yaralıların uyrukları açıklandı
İstanbul patlamasına NATO tepkisi!
İsrail'den saldırıyla ilgili açıklama!
Osmaniye'de fabrika yangını
2. dönem ne zaman başlıyor ara tatil tarihleri MEB
Yorumlar 18 yorum