BIST 9.680
DOLAR 32,42
EURO 34,45
ALTIN 2.486,83
HABER /  GÜNCEL

İstanbul Havalimanı’nda ilk dış hat seferi gerçekleşti

29 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan İstanbul Havalimanı’nda tarifeli ilk dış hat seferi gerçekleşti. İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleşen ilk sefer olan Ankara uçağına ilk check-ini yaptıran Alman vatandaşı Tino Delker, ilk yurt dışı uçuşuna da katıldı.

Abone ol

İSTANBUL Havalimanı'ndan ilk yurt dışı tarifeli seferi gerçekleştiren Türk Hava Yolları’nın (THY) 'TK 978' kodlu uçağı, Türkiye saati ile dün 18.55'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne indi.

29 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılan İstanbul Havalimanı’nda yolcular, kurulan pasaport kontrol noktalarından ilk kez geçtiler ve Türk Hava Yolları’nın 'TK 978' sefer sayılı Boeing 777-300 tipi yolcu yolcu uçağı, Kıbrıs Ercan Havalimanı’na gitmek üzere havalandı.

İstanbul Havalimanı’ndan tarifeli ilk yurt dışı seferi olan THY’nin İstanbul Havalimanı-Kıbrıs Ercan Havalimanı seferi 136 yolcusuyla 17.30’da gerçekleşti.

O YOLCU YİNE UÇAKTAYDI

İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleşen ilk sefer olan Ankara uçağına ilk check-ini yaptıran Alman vatandaşı Tino Delker, İstanbul Havalimanı’ndan gerçekleşen ilk yurt dışı uçuşuna da katıldı.

Öte yandan Tino Delker, ilk uçuş olan Ankara uçuşu sırasında her uçuşunu not ettiği defteri Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı’ya imzalattı.

HATIRA OLARAK GÜL DAĞITILDI

İstanbul Havalimanı'ndan ilk yurt dışı tarifeli seferi gerçekleştiren Türk Hava Yollarının 'TK 978' kodlu uçağı, Türkiye saati ile 18.55'de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne indi.

Başkent Lefkoşa’daki Ercan Havalimanı’na iniş yapan uçak su tankları ile karşılandı. Yolculara ilk yurt dışı uçuşunun hatırası olarak ise güller dağıtıldı.