BIST 9.693
DOLAR 32,50
EURO 34,69
ALTIN 2.499,53
HABER /  DÜNYA

İsrailli istihbaratçıdan Gazze itirafı!

İsrailli istihbaratçı, Gazze'deki ekonomik krizin İsrail aleyhinde bir patlamaya sebep olacağını belirterek çözüm gerektiğini söyledi.

Abone ol

Yıllardır Gazze'de abluka politikası güden İsrail, Gazze için adeta çark etti.İsrail Askeri İstihbarat (AMAN) Başkanı Herzl Halevi, Gazze'de yaşanan ekonomik sıkıntının İsrail için tehlike oluşturduğunu söyledi.

İsrail Radyosu'nun haberine göre, İsrail Meclisi Knesset'e bağlı güvenlik ve dışişleri komitesinin kapalı oturumunda konuşan Halevi, Gazze ekonomisinin iyileştirilmesinin önemine değindi.

İSRAİL'E ZARAR VERİYOR

"Gazze ekonomisinin kötüleşmesi İsrail aleyhinde bir patlamaya sebebiyet verecektir" diyen Halevi, İsrail'deki Filistinli işçilerin sayısının arttırılması türünden ekonomik adımların gerilimi düşürebileceğini belirtti.

GAZZE YAŞANAMAZ BİR YER OLACAK

Halevi, Birleşmiş Milletler'in (BM) hazırladığı ve İsrail ablukasının devam etmesi durumunda Gazze'nin gelecek 4 yıl içinde yaşanamaz bir yere dönüşeceğinin öngörüldüğü rapordan alıntılar yaptı.

30 BİN FİLİSTİNLİYE ÇALIŞMA İZNİ

İsrail Maliye Bakanlığı İskan Kurumu Başkanı Avigdor Yitzhaki dün yaptığı açıklamada, İsrail hükümetinin, inşaat çalışmalarına hız vermek amacıyla 30 bin Filistinliye çalışma izni çıkarmayı hedeflediğini duyurmuştu.