BIST 4.756
DOLAR 19,13
EURO 20,74
ALTIN 1.206,49
HABER /  MAGAZİN

İsmail Ege Şaşmaz kimdir kardeşine bakın o da çok ünlü

İsmail Ege Şaşmaz kimdir aslen nereli kaç yaşında? TRT 1'in yeni başlayan dizisi Mehmetçik Kut'ül Amare dizisinde rol alan İsmail Ege Şaşmaz'ın özel hayatı ve biyografisi merak ediliyor. Kardeşi de Söz dizisinde oynayan İsmail Ege Şaşmaz ailesi tüm detaylarıyla internethaber'de.

Abone ol

TRT 1'in yeni dizisi Mehmetçik Kut'ül Amare dün yayın hayatına başladı. Vatanım Sensin dizisinin yeni rakibi olan Mehmetçik Kut'ül Amare dizisinde başrol oynayan İsmail Ege Şaşmaz merak ediliyor. Peki kimdir bu İsmail Ege Şaşmaz?

Mehmetçik Kutül Amare dizisinin Mehmet'i İsmail Ege Şaşmaz, yayınlanan ilk bölüm itibariyle vatandaşların merakla araştırdığı isim oldu. Dizide Mehmet isimli önemli bir karaktere can veren İsmail Ege Şaşmaz, seyircilerin dikkatini çekti.

İSMAİL EGE ŞAŞMAZ KİMDİR?  Mehmet karakterini canlandıran İsmail Ege Şaşmaz, 25 Kasım 1993 tarihinde Manisa'da dünyaya geldi. İlk Oyunculuk Deneyimini Manisa Belediyesi Liseler Arası Tiyatro Yarışmasında Sınıfta Acil Servis İsimli Oyunla Başladı. Polinas Anadolu ve Endüstri Meslek Lisesi mezunu olan İsmail Ege Şaşmaz Kariyerine Güneşi Beklerken isimli dönemin popüler dizisi ile adım attı. Diziden sonra ara dönemde bazı markaların reklam filmlerinde yer alan oyuncu daha sonra Serçe Sarayı isimli proje ile kamera karşısına geçti. Aktif oyunculuk yaşamına Günebakan dizisi ile devam eden bu dizide Rüzgar isimli bir karaktere hayat verdi. Son olarak ise Fox'ta yayınlanan Aşk Yalanı Sever dizisinde boy gösterdi.

İsmail Ege Şaşmaz'ın Mehmetçik Kutül Amare dizisinde canlandırdığı Mehmet, 20 yaşında, Darülfünun talebesi, hırslı, kararlı ve vatanperver bir gençtir. Mazlumun yanında, asi ruhlu ve inatçı bir kişiliktir. Anne ve babasını 5 yaşında Osmanlı-Yunan savaşında kaybettiğinden beri Hüsrev tarafından büyütülmüştür. Vatanı için gözünü kırpmadan canını verebilecek bir aslan parçasıdır.

KARDEŞİ DE ÇOK ÜNLÜ 

İsmail Ege Şaşmaz'ın kardeşi Ahmet Şaşmaz da en az abisi kadar ünlü. Söz dizisinde oynayan Ahmet Şaşmaz sık sık abisiyle fotoğraf paylaşmayı ihmal etmiyor. 

Kimdir bu İsmail Ege Şaşmaz kardeşi ondan da ünlü