HABER /  GÜNCEL

IŞİD'in 17 yaşındaki tek kollu infazcısı yakalandı

İzmir'deki operasyonda terör örgütü IŞİD'in 17 yaşındaki Suriye uyruklu infazcısı da yakalandı... Kolunun birini bombanın kopardığı IŞİD infazcısı M.S?4nin Avrupa'ya kaçmak için İzmir'e gittiği öğrenildi...

İZMİR'de terör örgütü IŞİD'e yönelik olarak 28 Ekim'den bu yana yapılan operasyonlarda toplam 23 kişi gözaltına alındı, 11'i tutuklandı, 5'i serbest bırakıldı. Diğer 7'sinin işlemleri devam ederken, tutuklananlar arasında IŞİD'in 17 yaşındaki 'Bixi' makineli tüfek kullanan infazcısı Suriye uyruklu M.S. de yer aldı.

İzmir'de Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlükleri ekipleri, MİT'in de desteğiyle IŞİD'e  yönelik çalışma yaptı. Araştırmalar sonrasında ilk operasyon 28 ve 29 Ekim'de yapıldı, 15 kişi gözaltına alındı. Ardından Suriye uyruklu M.S. yakalandı. Gözaltındaki 16 kişi sorgularından sonra adliyeye gönderildi. DEAŞ üyelerinden 11'i tutuklandı, 5'i ise serbest bırakıldı.

BİXİ TÜFEKLİ ÇOCUK İNFAZCI

Tutuklananlar arasında en dikkat çeken isim Suriye uyruklu M.S. oldu. M.S.'nin IŞİD saflarında birçok bölgede 'bixi' makineli tüfek kullandığı, infazlarda yer aldığı öğrenildi. Bir çatışma sırasında yanında bomba patlayınca yaralanan M.S.'nin, sağ elini bileğinden kaybettiği, bacağından da ağır şekilde yaralandığı anlaşıldı. M.S.'nin, iyileştikten sonra Avrupa'ya kaçmak için, yasa dışı yollardan Türkiye'ye giriş yapıp İzmir'e geldiği saptandı.

AVRUPA'DA SALDIRI PLANI OLUP OLMADIĞI DA ARAŞTIRILACAK

Basmane semtinde Suriyelilerini yoğun olarak bulunduğu bölgelerdeki evlerde gizlenen M.S.'nin, yasadışı yollardan, Yunanistan üzerinden Avrupa'ya gidebilmek için beklediği tespit edildi. Kaçmayı planladığı sırada yakalanan M.S.'nin Avrupa'ya geçmesi halinde burada bir terör saldırısı planlayıp planlamadığına yönelik araştırmaların da sürdüğü öğrenildi.

BUGÜN DE 7 IŞİD ÜYESİ YAKALANDI

Terör örgütüne yönelik operasyonlarını aralıksız sürdüren polis ekipleri, bugün sabah saatlerinde de il merkezi ve Torbalı ilçesinde 7 kişiyi yakaladı. Gözaltına alınan 7 kişiden 2'sinin Suriye uyruklu olduğu belirtildi.

ÖNCEKİ HABERLER
E-Devlet sistemine giriş nasıl yapılır şifre alma işlemi
Mavi balina oyunu nedir nasıl oynanır gençleri öldürüyor
3 infazcı Samsun'da kıskıvrak yakalandı!
15 yaşında intihar eden gençle ilgili korkunç şüphe
Bomba iddia! DEAŞ lideri Bağdadi yakalanmak üzereydi
2020 Ramazan ne zaman başlıyor Diyanet dini günler takvimi
Yorumlar 1 yorum