BIST 1.061
DOLAR 7,29
EURO 8,50
ALTIN 477,15
HABER /  DÜNYA

İran'dan bomba açıklama! ABD teröristleri helikopterlerle...

ABD'nin terör örgütlerini himaye edip kendi çıkarları için kullanması bir sır değil. Bu sefer de İran Meclis Başkanı Ali Laricani, ABD'nin terör örgütü DEAŞ militanlarını Afganistan'a naklettiğini iddia etti.

Abone ol

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, ABD'nin terör örgütü DEAŞ militanlarını Afganistan'a naklettiğini iddia etti. İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, Laricani, AB Dışişleri Komisyonu Başkanı David McAllister'la Tahran'da yaptığı görüşmede ABD'yi bölgedeki terör örgütlerini desteklemekle suçladı.

TERÖRÜN TEMELLERİNİ SİZ ATTINIZ: Laricani, "Afganistan'daki terörizmin temellerinin 30 yıl önce ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatının (CIA) yardımıyla Suudi Arabistan, Pakistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından atıldığını" ileri sürdü. 

DEAŞLILAR HELİKOPTERLE TAŞINDI: "ABD, DEAŞ militanlarını helikopterlerle Afganistan'a taşıdı" diyen Laricani, terör örgütlerinin gelecekte ABD için tehdit olacağını belirtti. İran lideri Ayetullah Ali Hamaney de 30 Ocak'ta yaptığı konuşmada, Afganistan'da son günlerde düzenlenen, yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği saldırıların arkasında ABD'nin olduğunu iddia etmişti.  Hamaney, ABD'nin terör örgütü DEAŞ'ı Afganistan'a taşıdığını iddia etmişti. 

DEYRİZOR'DAN TERÖR KOMUTANLARINI TAŞIDI: Geçtiğimiz Eylül ayında da ABD Hava Kuvvetlerinin, Suriye'nin Deyrizor kentinde bulunan terör örgütü DEAŞ'ın bazı saha komutanlarını bölgeden tahliye ettiği iddia edilmişti. Rus haber ajansı RIA Novosti'nin, adı açıklanmayan askeri ve  diplomatik bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, ABD Hava Kuvvetlerine ait  helikopterler, ağustos ayında Deyrizor kentindeki 20 civarındaki DEAŞ saha  komutanını bölgeden tahliye etti.

ÖNCEKİ HABERLER
Aman dikkat! Emniyet'ten flaş EDS uyarısı
AÖF mazeretli kayıt yenileme son gün ne zaman
2018 memur harcırahları ek göstergesi 8000 ve üzeri
Kılıçdaroğlu'ndan bomba 16 Nisan referandumu iddiası
MHRS-ALO182 hastane randevu alma sistem girişi
AÖL sınav sonuçları açıklanıyor AÖL 2. dönem sonuç sorgulama
Yorumlar 6 yorum