BIST 8.029
DOLAR 28,96
EURO 31,59
ALTIN 1.907,65
HABER /  DÜNYA

İnternetin en iğrenç babası

ABD’nin Washington eyaletine bağlı Spokane kentinde, bir babanın internet üzerinden verdiği ilan şok etkisi yarattı.

Abone ol

Yerel gazete ve televizyonlara yansıyan haberlere göre, adini Rick Obelophy olarak açıklayan baba, bedava ilan sitesi craigslist’te yayınladığı ilanla, 4 yaşındaki çocuğunu satacağını duyurdu.

Verdiği ilana ‘4 yaşında erkek çocuğu, 5000 dolar, Spokane’ diye başlık atan baba, ‘Gavin’ adli çocuğuna ilişkin verdiği bilgide de, ‘Yüzünden gülücükler eksik olmayan harika bir çocuk’ sözlerine yer verdi. Spokane polisinin yani sıra FBI’yı da alarma geçiren ilan haberlere de yansıyınca Amerikan kamuoyunda sok etkisi yarattı.

Polis ve FBI’nın mahkeme kararı ile ilan sitesi craigslit’ten ilanı veren kişinin bilgilerine ulaştı ancak, ilanda adi yazılı Rick Obelophy adli kişiye ulaşamadı.

İnternette verdiği ilana bir de çocuğunun fotoğrafını da ekleyen baba, 5 bin dolar karşılığında satılığa çıkardığı dört yasındaki oğlunun, ‘çok fazla huysuzluk yapmadığı, huysuzluk yaptığı zamanlarda da saatlerce bağırdığı’ bilgilerine yer verdi. Çocuğuna bakabilecek ekonomik gücü olmadığı için satılığa çıkarmak zorunda kaldığını anlatan baba, verdiği ilanda ‘Bağırdığı zamanlarda yüklüklerden birine kilitliyorum ve bu yöntem genellikle isliyor ‘ sözlerine yer verdi.