BIST 1.084
DOLAR 7,36
EURO 8,71
ALTIN 460,11
HABER /  DÜNYA

İngiltere’de ırkçı gruplar Yahudi ve Müslümanlara koronavirüs bulaştırmak harekete geçti

Demirören Haber Ajansı

İngiltere Bağımsız Aşırı Irkçılığa Karşı Komisyon (CCE), İngiliz istihbaratına verdiği raporda, Neo-Nazi ve aşırı sağcı grupların Yahudilere ve Müslümanlara koronavirüs (Covids-19) bulaştırmak için eylemler düzenleyeceği bildirildi.

Abone ol

İngiltere Bağımsız Aşırı Irkçılığa Karşı Komisyon'un (CCE), İngiliz istihbaratına koronavirüs ile ilgili verdiği bilgi gündem oldu. CCE tarafından hazırlanan raporda, Neo-Nazi ve aşırı sağcı grupların Yahudilere ve Müslümanlara koronavirüs (Covids-19) bulaştırmak için eylemler düzenlemek için harekete geçtiği bildirildi.

Acil bir hükümet politikasına ihtiyaç var

Raporda, “Aşırı sağ görüşlü İngiliz gruplar, Yahudiler ve Müslümanların da dahil olduğu topluluklara koronavirüs yaymak için takipçilerini teşvik ediyor” denildi. CCE yetkilileri hükümet ve istihbarat yetkililerini uyararak, aşırı sağcı grupların üstesinden gelmek için acil bir hükümet politikasına ihtiyaç olduğunu vurguladı.CCE yöneticisi Sara Khan, bu tür nefret gruplarının koronavirüs salgınını tehlikeli ve yanıltıcı komplo teorileri üretmek için kullandıklarını açıkladı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Ayasofya'ya ibadet yolu açılmasına büyük ilgi Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
15 Temmuz gecesi 14 yaşında gazi olmuştu genç kız hedefini açıkladı
Konya'da 155 suç kaydı bulunan zanlı tutuklandı
TDK Türkçe Sözlüğü"nü 100 bin kişi akıllı telefonlarına indirdi
Göktürk'te binanın çatısı alev alev yandı
CHP'den havai fişek yasaklansın teklifi
Sihirli Annem Ceren kim Gizem Güven kiminle evleniyor?
Yorumlar 5 yorum