BIST 9.814
DOLAR 32,36
EURO 34,43
ALTIN 2.438,65
HABER /  EKONOMİ

İngiliz yatırımcılar İstanbul yolunda

Aralarında teknoloji, enerji, yazılım, medikal ve veri yönetimi şirketlerinin de bulunduğu bazı İngiliz firmalarının yöneticileri Türkiye, Orta Asya ve Güney Kafkasya'da işbirliği fırsatlarını görüşmek üzere 10 Şubat'ta İstanbul'a gelecek

Abone ol

17 İngiliz şirketinin yöneticileri, Türkiye'de işbirliği fırsatlarını değerlendirmek üzere 10 Şubat'ta İstanbul'a gelecek. Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı'ndan (UKTI) yapılan açıklamaya göre, UKTI öncülüğünde, İngiliz Başkonsolosluğu ve İngiliz Ticaret Odası işbirliğinde organize edilen ziyaret, İngiliz şirketler ile Türk şirketlerin Türkiye pazarına yönelik yeni işbirlikleri kurmalarına fırsat sağlayacak.

İngiltere'nin Londra ve güneydoğu bölgesinde faaliyet gösteren, Türkiye pazarını daha yakından tanıma ve ilişkilerini genişletme arzusunda olan şirket yetkilileri, ziyaret esnasında Türk yetkililer, sektör ve piyasa uzmanları ve ajanslarıyla görüşecek. Türkiye pazarı konusunda fikir alışverişinde bulunacak şirket temsilcileri, Türk firmalarıyla işbirliği yapılarak geliştirilebilecek ortak projeler üzerinde duracak. Gerçekleştirilen toplantılarda ayrıca Türk iş dünyasıyla Orta Asya ve Güney Kafkasya'daki potansiyel üzerine de görüş alışverişi yapılacak.

Söz konusu heyette yer alacak olan firmalar şunlar olacak:

"Airbox Sampling Product Ltd (teknoloji); Burrel Architects (mimarlık ve tasarım); Concorde International (eğitim); designLSM (mimarlık ve iç tasarım); Eseye Ltd (enerji); EXUS Software Ltd (yazılım çözümleri); Hill Dickinson LLP (hukuk); Lawrence Grant Chartered Accountants (mali müşavirlik); Matrica (danışmanlık-veri yönetimi); Mediplus (medikal); Valinor Finishes Limited/Metall -FX (metal kaplama); Best English Business (eğitim); Shopper Trak (perakende veri yönetimi); Talent Boutique (insan kaynakları); Whyte Chemicals (medikal) ve The Wine and Spirit Trade Association (şarap)"