HABER /  GÜNCEL

İngiliz tenisçi Baltacha kansere yenik düştü

2013 yılında emekliliğini açıklayan İngiliz tenisçi Elena Baltacha 30 yaşında karaciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybetti.

2013 yılında emekliliğini açıklayan İngiliz tenisçi Elena Baltacha 30 yaşında hayatını kaybetti.

Mart ayında Baltacha'nın karaciğer kanseri olduğu açıklanmıştı.

Profesyönel tenis kariyerinde 3 yıl boyunca İngiltere'nin bir numaralı bayan tensiçisi olmayı başaran Baltacha, 2010 yılında dünya sıralamasında ilk 50'ye girmeyi başarmıştı.

Kariyeri boyunca dört WTA turnuvasında çeyrek final oynamayı başaran Baltacha,2010 yılında İstanbul WTA'de de mücadele etmiş ve çeyrek finale kadar yükselmişti.

Baltacha, 2013'te emekliliğini açıklarken, "16 yıl boyunca müthiş anlar yaşadım, ama vücudum çok fazla yıprandı. Bırakmak için doğru zaman olduğunu düşünüyorum" demiş ve emeklilik sonrasıda iyi bir koç olmak istediğini söylemişti.

Profesyönel kariyeri boyunca Baltacha'nın antrenörlüğünü yapan kocası Nino Severino, "Güzel, azimli ve kararlı Bally'i kaybettiğimiz için acımızı anlatmaya kelimeler yetmiyor" dedi.

Baltacha'ya kanser teşhisinin konulmasının ardından aralarında Andy Murray, Ross Hutchins, Martina Navratilova ve Tim Henman gibi tenis efsanelerinin de bulunduğu bir dizi tenisçi kanser farkındalığını artırmak ve Baltacha'ya destek olmak için gösteri turnuvası düzenleyecekti.

15 Haziran'da düzenlenmesi planlanan turnuvanın Baltacha'nın anısına gerçekleştirileceği belirtildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Portekiz ekonomisi yoğun bakımdan çıkıyor
200 kız çocuk buhar olup uçtu mu?
Nijerya: Kaçırılan 200 kız çocuğu nerede bilmiyoruz
Mustafa Sarıgül'den İnce'ye gönderme
Sinn Féin partisinin lideri serbest bırakıldı
KYK burs başvuru ekranı son gün ne zaman online başvuru
Yorumlar