BIST 4.907
DOLAR 19,04
EURO 20,51
ALTIN 1.188,03
HABER /  DÜNYA

İngiliz Bakan utanarak anlattı! Seks işçisiyle...

İngiltere Kültür Bakanı John Whittingdale bir seks işçisiyle ilişki yaşadığını, asıl mesleğini öğrenir öğrenmez de ayrıldığını kabul etti.

Abone ol

John Whittingdale yaptığı açıklamada, bu ilişkinin bakanlığa başladığı Mayıs 2015'ten önce yaşandığını belirterek "Bu ilişki, Kültür Bakanı olarak görev yaptığım süredeki hiçbir kararımda etkili olmamıştır" dedi.

Başbakanlık Konutu'ndan yapılan açıklamada ise Whittingdale'in "özel yaşam yaşamayı hak eden bekar bir erkek" olduğu ifadeleri kullanıldı.

FARKEDİNCE İLİŞKİYİ BİTİRDİM

BBC Newsnight programına katılan Whittingdale; "O kişiyle br internet sitesinden tanıştım. Benim yaşlarımda ve bana yakın bir yerde ikamet ediyordu. Gerçek mesleğiyle ilgili hiçbir belirti vermedi, benim hakkımda tabloid gazetelere hikaye satmaya çalıştığını fark eder etmez de ilişkiyi bitirdim.

BENİ BİRAZ UTANDIRIYOR

Bu eski hikaye biraz beni utandırıyor. Bu olay Kültür Bakanı olmadan önce yaşandı, ve bakanlık koltuğunda oturduğum süredeki hiçbir kararımı etkilemedi" şeklinde konuştu.

Diğer yandan BBC, İngiltere'de bazı tabloid gazetelerin söz konusu olayı daha önce ortaya çıkardıklarını ancak olayda bir kamu yararı görmedikleri için yayınlamadıklarını aktardı.