HABER /  MAGAZİN

İbrahim Tatlıses'in ortağı konuştu!

İbrahim Tatlıses'in Irak'taki işlerine ortak olan Düzgün Beyaz konuştu. İşte imparatorun Irak'taki projeleri...

İstanbul'da uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan İbrahim Tatlıses'in, Kuzey Irak'taki Erbil kentinde iş yaptığı ortaklarından Düzgün Beyaz, saldırının sorun yaşadığı Iraklı ortakları tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği iddialarına ihtimal vermediğini söyledi.

Tatlıses'in bu hafta Erbil'e gitmeyi planladığını belirten Beyaz, "Burada küçük sorunlar vardı ve çözülmüş gibiydi. İbrahim bey gelip sorunu tamamen çözecekti" dedi.

İbrahim Tatlıses'in İstanbul'da uğradığı uzun namlulu silahlı saldırıyla ilgili çeşitli iddialar ortaya atılırken, Kuzey Irak'ta iş yaptığı ortaklarıyla arasında sorunları bulunduğu da ileri sürüldü. Saldırının Kuzey Irak'taki iş yaptığı kesimler tarafından yapıldığı söylentileri üzerine, Erbil'de Tatlıses ile inşaat işinde ortak olan Düzgün Beyaz, böyle bir olasılığı bile düşünmek dahi istemediğini söyledi. DHA muhabirinin telefonla ulaştığı Düzgün Beyaz, saldırı olayının Iraklı Kürt ortağı ile ilişkilendirilmesi olasılığına ilişkin şunları söyledi:

"Zannetmiyorum. Burada küçük sorunlar vardı ve bu olayın yaşanmasına neden olacak kadar sorun değildi. İbrahim bey ile dün telefonla konuştum. Bana bugün ya da bu hafta içerisinde Erbil'e gelip sorunu tamamen çözeceğini söyledi. Yaşanan küçük bir sorundu ve aslında çözülmüş sayılırdı. Ben bu sorun nedeniyle saldırıya uğradığına ihtimal vermiyorum ve vermek istemiyorum."

Tatlıses'e saldırı olayının kendisini de şoke ettiğini ve Türkiye'ye döneceğini söyleyen Beyaz, "Burada ben İbrahim bey ve Iraklı bir ortak ile inşaat işini sürdürüyoruz. İnşaatlarda çalışmalarımız sürüyor. Başında İbrahim beyin çok tanıdığı ve güvendiği bir kişi var. Çalışmalar sürüyor. Her zaman ortaklar arasında yaşanan küçük bir sorun nedeniyle bu olayın yaşanmış olacağına inanmıyorum" dedi.

İbrahim Tatlıses, Irak'ın Erbil kentinde, 'Cennet bahçeleri' adını verdiği konutları Iraklı bir ortağıyla sürdürüyor.

IRAK'TAKİ İŞLERİ

Tatlıses'in iş gezilerini takip eden DHA muhabiri Felat Bozarslan anlattı.

DHA muhabiri Felat Bozarslan 23 Nisan ve 26 Ekim 2010 tarihlerinde İbrahim Tatlıses'in Kuzey ırak'taki iki iş gezisine katıldı.

23 Nisan'daki gezide Tatlıses inşaat projesi olan Cennet konutlarının tanıtımını yaptı. CNN TÜRK'e açıklamalarda bulunan DHA muhabiri Bozarslan, Tatlıses'in bu gezide oldukça neşeli olduğunu ve gerek Kuzey Irak halkı gerekse yönetimi tarafından çoşkuyla karşılanığını ifade etti.

Tatlıses'in tüm Orta Doğu'da çok sevildiğini belirten Bozarslan, O'nun bu yönünü değerlendirmek isteyen yatırımcıların iş teklif ettiğini ve Tatlıses'in de bu teklifler üzerine Kuzey Irak'a yatırım yaptığının belirtti.

Tatlıses'in inşaat dışında Kuzey Irak'ta yaptığı diğer iş ise loto oldu. "Tatlıses Bingo" adı verilen piyangonun ilk çekilişi 26 Ekim 2010'da yapıldı. Bu tanıtıma da katılan Bozarslan, Tatlıses'in tanıtım sırasında oldukça neşeli olduğunu söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
İşte İstanbul'da olabilecek tsunaminin etkileri
Akaryakıtta 'bedava' dönemi başladı
Türklerin yüzde 60'ı AB'ye karşı
Zeybek'ten şok 'Çetin Doğan' iddiası!
Hindistan dünyanın en büyük silah ithalatçısı
Didem Dayıcıoğlu kimdir Necip Memili'nin eşi kaç yaşında?
Yorumlar 1 yorum