BIST 8.105
DOLAR 28,95
EURO 31,83
ALTIN 1.902,30
HABER /  MAGAZİN

İbrahim Tatlıses bıyıklı ilkokul diplomasını nasıl aldı?

Ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses, bıyıklı bir fotoğrafının yer aldığı ilkokul diploması basına yansıyınca, Instagram'dan diplomanın hikayesini anlattı.

Abone ol

İbrahim Tatlıses’e ait olduğu iddia edilen bir ilkokul diploması, dün sosyal medyaya ve magazin basınının gündemine bomba gibi düşmüştü.

Tatlıses’in o diplomayı, o dönemde Kilis’te çalıştığı ve Kartalbey İlkokulu’ndan 1976 yılında gece kurslarına giderek aldığı iddia edilmişti...

İLKOKUL DİPLOMASINDA BIYIKLI FOTOĞRAF

Şarkıcı İbrahim Tatlıses, magazin basınında ve sosyal medyada çok konuşulan, üzerinde bıyıklı bir fotoğrafının olduğu ilkokul diplomasını nasıl aldığını instagram hesabından açıkladı...

e_6402.jpg

DİPLOMAYI BİR TÜRKÜ KARŞILIĞINDA ALMIŞ

Tatlıses, Kartalbey İlkokulu’ndan 370 okul numarasıyla 3 Haziran 1976 tarihinde mezun olduğunu gösteren ve üzerinde okul müdürü Mehmet Gürbüz, öğretmen Ayten Gündinç ve öğretmen Hasan Kıdeyş ile Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recep Çetinkaya’nın imzası bulunan diplomanın gerçek hikayesini anlattı.

İddia edilenin aksine okula hiç devam etmediğini söyleyen Tatlıses, diplomayı bir türkü karşılığında aldığını açıkladı...

İşte İbrahim Tatlıses’in o sözleri:

"ALLAH RAZI OLSUN, DİPLOMALI TÜRKÜCÜ OLMAMI SAĞLADILAR"

"E ben size yıllarca ilkokul diplomamı Kilis'ten aldım dedim ya sizler inanmıyordunuz, Şimdi ne oldu'da DEFİNE bulmuş gibi ibo'nun bıyıklı diplom'lı resmini bulduk, Çok büyük iş başarmışsınız gibi, Vallahi tebrik ederim; Arkadaşlar bizde inkar yok, Yalan'da yok.! Ne dediysek o.!

Oyle dışarıdan falanda bitirmedim kiliste dostlarım vardı ehliyet alacaktım ilkokul diploması gerekir dediler bende gittim kiliste kartalbey ilkokulu'na bana bir türkü söyle dediler peki dedim ve diplomayı aldım dışarı çıktığımda sıradakiler sordu noldu ağe lan ne yaptın bişe yapmadım bi türkü söyledim ehliyeti aldım.! ALLAH ordaki hocalardan ve okul müdüründen RAZI OLSUN..!! Hiç olmazsa diplomalı bir türkücü olmamı sağladılar şükranlarım kilislilere..."