BIST 4.962
DOLAR 18,64
EURO 19,28
ALTIN 1.049,91
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Hüseyin Gülerce: Arınç alınmasın ama...

Gazeteci Hüseyin Gülerce, Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik çıkışına tepki gösterdi.

Abone ol

İNTERNETHABER.COM- Bülent Arınç'ın Erdoğan'a karşı çıkışını değerlendiren Gazeteci-yazar Hüseyin Gülerce, "Sayın Erdoğan karizmatik bir liderdir. Şimdi Sayın Arınç alınmasın, dostum sevdiğim insan AK Parti Arınç'sız gider ama Erdoğan'sız gitmez" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çözüm süreciyle ilgiili eleştirilerine Arınç'ın hafta sonu verdiği karşılık gündeme oturdu. Yaşanan gerilim ve kriz nasıl sonuçlanır?

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Ortak Akıl programının yorumcusu Hüseyin Gülerce, Arınç-Erdoğan gerilimini değerlendirdi.

17 Aralık sürecinde iktidar cemaat kavgasında hükümetten yana tavır alan ve Zaman'dan ayrılan Gülerce, Arınç'a yüklendi. Arınç'ı  istifaya çağıran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Gülerce'nin Arınç'la ilgili söylediği sözleri twitter hesabından paylaştı. İşte Gülerce'nin dünkü programda yaptığı açıklamalar:

AK PARTİ DEMEK SAYIN ERDOĞAN DEMEKTİR

"Burada şaşırtıcı olan şey doğrudan sayın cumhurbaşkanımız deyip sayın Erdoğan'ın şahsına yönelik bir çıkış var. Bu çok şaşırtıcı bir şey. Bence AK Parti tarihindeki en önemli olaydır. Sayın Davutoğlu'nun tavrı önemli. Objektif olunması lazım. Karşımızda tablo var. AK Parti demek sayın Recep Tayyip Erdoğan demektir. Türkiye'de merkez sağ partiler karizmatik liderlerle beraber yürümüşlerdir. Lider çekildiği zaman merkez sağ partiler bitmiştir.

AK PARTİ ARINÇ'SIZ GİDER AMA ERDOĞAN'SIZ GİTMEZ

28 Şubat sürecinden sonra Milli görüş içinde yenilikçi hareket çıktı. AK Parti kuruldu başındaki karizmatik lider. İstersen inkar et. Bunu CHP'liler de söylüyor MHP'liler de söylüyor. Parti genel başkanı başka şeydir karzmatik lider başka bir şeydir.

Sayın Erdoğan karizmatik bir liderdir. Şimdi Sayın Arınç alınmasın, dostum sevdiğim insan AK Parti Arınç'sız gider ama Erdoğan'sız gitmez. Sayın Arınç bu üslubunu beyan ederken, çok eleştirdiği ekran önünde ifade etme meselesini kendisi de yapıyordu halkubi... Hem Sayın Erdoğan'a diyor ekran önünde ifade etme düşüncelerini. Hem de tırnak içinde en acımasız cümleleleri ekran önünde kurdu kendisi.

SİZ KİMİ SEVİNDİRDİNİZ?

Kendileri olmasa AK Parti gider. Siyasetten gider devam edemez. Erdoğan olmasa gider. AK Parti'yi ne sarsar? AK Parti'yi Erdoğan'ın yıpratılması sarsar. Sayın Arınç'ın bu konuşmasından sonra AK parti tabanında şaşkınlık var. Herhalde herkes gördü ki Arınç'ın bu çıkışı AK Parti muhaliflerinin ellerini ovuşturmalarına neden oldu. O halde sayın Arınç o zaman siz kimi sevindirdiniz? "