BIST 4.813
DOLAR 19,18
EURO 20,79
ALTIN 1.214,64
HABER /  MAGAZİN

Hükümete küfretti! Mültecilere yardım edin

Dünyaca ünlü İngiliz aktör Benedict Cumberbatch, Londra'daki 'Hamlet' performansının ardından seyircilere seslenerek mültecilere yardım etmelerini istedi.

Abone ol

Benedict Cumberbatch politikacılara küfrederek, İngiliz hükümetini mültecilere yeterince yardım etmemekle eleştirdi.

İngiltere’den çıkan ünlü aktörlerden, şu sıra ‘Hamlet’ performansıyla gündemde olan Benedict Cumberbatch, Avrupa’nın en büyük insanlık ayıplarından biri haline gelen mülteci meselesini sahnede, oyun ertesi gündeme getirdi.

MÜLTECİLERE BAĞIŞTA BULUNUN

Başarılı oyuncu İngiliz hükümetine ve politikacılara küfrederek, seyircilerden mülteci krizi nedeniyle zor durumda olanlara bağışta bulunmalarını istedi.

İNGİLİZ HÜKÜMETİ YARDIMCI OLMUYOR

The Daily Mail’in haberine göre 39 yaşındaki sinema, tiyatro ve TV oyuncusu, Londra’daki Barbican Tiyatrosu’nda süren ‘Hamlet’ performansının ardından seyirciyle konuşarak İngiliz hükümetini krizden etkilenen insanlara yardımcı olmak için yeterince şey yapmamakla eleştirdi.

HÜKÜMETE KÜFRETTİ

“Fuck the politicians” ifadesini kullanarak küfreden oyuncunun sözleri seyirciden az da olsa tezahürat aldı. Seyircilerin bir kısmı ise aktörle ilgili övgü dolu ifadelerini sosyal medyadan paylaştı.

20 BİN YETELİ BİR YARDIM DEĞİL

‘Sherlock’ dizisindeki rolüyle şöhreti artan aktör daha önce de mülteci kriziyle ilgili söz almış, meseleyi oturup İçişleri Bakanı’yla tartışmak istediğini söylemişti. Adaya tek bir günde 5 bin mülteci gelirken, İngiltere’nin 20 bin Suriyeli mülteciyi kabul etme teklifinin yeterli bir yardım olmadığını da sözlerine eklemişti.