BIST 10.771
DOLAR 32,82
EURO 35,14
ALTIN 2.450,67
HABER /  GÜNCEL

HÜDA-PAR karar değiştirdi! Erdoğan'ı destekleyecekler mi?

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini açıklayan HÜDA-PAR karar değiştirdi. HÜDA-PAR Genel Baykanı Mehmet Yavuz, "24 Haziran'da Cumhur İttifakı'na rakip olacağız" dedi.

Abone ol

24 Haziran cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı aldığını açıklayan HÜDA-PAR'dan sürpriz bir açıklama daha geldi. Listeler konusunda AK Parti ile anlaşamadıklarını belirten HÜDA-PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, "24 Haziran'da Cumhur İttifakı'na rakip olacağız" dedi.

"KÜRT MESELESİ DAYATMALAR SONUCU ORTAYA ÇIKTI"... HÜDA-PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz katıldığı bir televizyon programında, "Kürt meselesi ulus devletin dayatmalarının sonucu ortaya çıkmıştır, hatalar devam ediyor, dil ve kimliğin üzerindeki yasaklamalar devam ediyor" ifadesini kullandı.

HİZBULLAH BAĞLANTISI SORULDU... Yavuz, Hizbullah bağlantısı sorusunu, "Bağımsız ve bağlantısız hareketiz. Türkiye'nin yakın tarihi içerisinde geldiğimiz zaman dilimi çok da normal değil. Biri birini tetikleyen olaylar zinciri. Bir normalleşmenin yaşanması gerektiğini düşünüyoruz" şeklinde cevaplandırdı.

"HDP İLE GÖRÜŞME İSTEĞİMİZDE..." Mehmet Yavuz HDP ile yaptıkları görüşmeyi de anlatırken, "Sadece ittifak gündemi ile randevu talep etmedik. HDP ile görüşme isteğimizde bir ittifak düşüncesi yoktu. Seçim dönemlerinde çatışmalar meydana geliyor. Bunların meydana gelmemesi için tüm partilerden randevu talep ettik" ifadesini kullandı.

'ERDOĞAN'I DESTEKLEME KARARI ALDIK' DEMİŞTİ... Yavuz, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada "Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'ni devam ettirme yönünde irade beyanında bulunan Erdoğan'ı destekleme kararı aldık" ifadesini kullanmıştı.