HABER /  DÜNYA

Hollanda'yı sarsan saldırgan yakalandı

Hollanda'daki saldırının şüphelisi Gökmen Tanış'ın ailesi saldırının planlı olmadığı ailevi nedenden dolayı işlendiğini ileri sürdü. Bu arada polis saldırganın yakalandığını duyurdu.

HOLLANDA’daki silahlı saldırıda şüpheli Gökmen Tanış dün akşam saatlerinde yakalandı. Bu arada ailesi Tanış'ın “ailevi meselelerden” dolayı tramvaydaki bir yakınına, ardından yardım etmek isteyenlere ateş açtığı iddia edildi. Şüpheli saldırganın Kayseri’de oturan babası Mehmet Tanış, ise oğluyla 11 yıldır görüşmediğini söyleyerek, yaptıysa cezasını çekmes

Hollanda'nın Utrecht kentindeki Oudenrijn Hastanesi yakınlarında, bu sabah yerel saatle 10.45’te tramvayda düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi öldü, 9 kişi de yaralandı. Saldırıyı gerçekleştirdiği iddiasıyla aranan Gökmen Tanış’ın, Yozgat doğumlu olduğu ortaya çıktı. Öte yanan, Utrecht Belediye Başkanı Jan van Zanen'ın, polis ve savcı sözcüsü ile yaptığı basın toplantısında, Gökmen Tanış'ın yakalandığı açıklandı.

Hollanda polisi yaralı sayısını güncelleyerek 9'dan 5'e indirdi

Tecavüz iddiasıyla hakim karşısına çıkmış

Hollanda medyasında yer alan haberlere göre, psikolojik sıkıntıları bulunan Tanış, bir kadına tecavüz girişiminde bulunduğu iddiasıyla iki hafta önce hakim karşısına çıktı.

Tanış'ın yakınları, silahlı saldırıdaki şüphelinin "ailevi meselelerden" dolayı tramvaydaki bir yakınına, ardından yardım etmek isteyenlere ateş açtığını iddia etti.

Hollanda emniyet kaynakları yerel basına yaptıkları açıklamada ise terör saldırısı dışındaki ihtimaller üzerinde durduklarını, olayın "ailevi sebeplerden" kaynaklanmış olabileceğini açıkladı.

Tanış'ın Türkiye'deki babasıyla yıllardır görüşmediği, babası ve annesinin boşandığı ve babasının yeni bir evlilik yaptığı öğrenildi.

"Yaptıysa cezasını çeksin"

Gökmen Tanış’ın babası Mehmet Tanış’ın, yıllar önce Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesine bağlı Sırçalı beldesinden ailesiyle Hollanda’ya gittiği, 2008’de eşinden boşanıp Türkiye’ye döndüğü ve Kayseri’ye yerleştiği öğrenildi. İkinci evliliğini yapan Mehmet Tanış, ilk eşinden olan ve Hollanda’da yaşamaya devam eden oğlu Gökmen Tanış ile 11 yıldır görüşmediklerini söyledi.

Öte yandan, Hollanda polisi yaralı sayısını güncelleyerek 9'dan 5'e indirdi.

Utrecht Belediyesi, kent sakinlerine yönelik evlerinde kalmaları yönündeki uyarıyı kaldırdı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri İstanbul son seçim anketi geldi sonuçlar çok tartışılacak Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: "Birlikte güzel Türkiye'yi inşa edeceğiz"
Haseki: 5 yıl boyunca durmadan çalışacağız
Kılıçdaroğlu taktığı bilekliğin sırrını açıkladı
Soylu konuştu 3 CHP'li partisinden istifa etti
Vladimir Putin'den Erdoğan'a davet!
Ek atama kontenjan listesi 2020 belli oldu mu ek atama takvimi
Yorumlar 2 yorum