HABER /  DÜNYA

Hollanda'da silahlı saldırı! Ölü ve yaralılar var

Avrupa merkezli haber ajansı Reuters Hollanda'nın Utrecht kentinde silahlı saldırı gerçekleştirildiğini bildirdi. Saldırı nedeniyle çok sayıda kişinin yaralandığı belirtildi. Hollanda polisi saldırıda en az bir kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Hollanda'nın Utrecht kentinde silahlı saldırı meydana geldi. Saldırıda 1 kişinin öldüğü ve çok sayıda yaralı olduğu gelen bilgiler arasında.

Saldırının kalabalığa ateş edilerek yapıldığı ve tramway durağının dışında olduğu,  polisin bölgeyi kontrol altına aldığı belirtiliyor.

Saldırının terör bağlantısı var mı?
Öte yandan saldırının terörle bağlantısı bilinmezken, bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekibi olay yerine sevk edildi.

Başbakan Rutte acil toplantı çağrısı
Hollanda Başbakanı Rutte, Utrecht kentindeki saldırı sonrası hükümeti acil  olarak kabineyi topladı.

Büyük kaos vardı
Bölgede yaşayan ve olaya tanık olan Jimmy de Koster, RTV Utrecht televizyonuna verdiği demeçte, "Yerde bir kadın yatıyordu ve 'Ben bir şey yapmadım' diye bağırıyordu. Kaos vardı. Olay gerçekleştiğinde işten dönmüştüm ve trafik ışıklarında bekliyordum. 20-25 yaşları arasında bir kadının düştüğünü gördüm. Sonrasında üç el silah sesi duydum. Dört adam yerdeki kadına hızlı bir şekilde gidip onu uzaklaştırmaya çalıştı. Ardından tekrar silah sesleri duydum. Büyük kaos vardı" ifadelerini kullandı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Ankara için son seçim anketi geldi kritik detay dikkat çekti Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Kıbrıslı Türk yazar Nobel Barış Ödülü'ne aday gösterildi
Bekçi alımı yapılacak iller kontenjan listesi 2019
Giriş fiyatı açıklandı Ankapark Wonderland Eurasia açılıyor
Ufka Yolculuk sınavı sonuçlar açıklanıyor TC ile sorgulama
İmar barışmadı: Antalya'da fırsatçıların yapıları yıkıldı
MHRS randevu alma ekranı 2020 TC numarası ile giriş
Yorumlar 2 yorum