BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 501,15
HABER /  GÜNCEL

Her tarafı sardı: Valilik tüm kurumlarla toplantı yaptı!

DÜZCE’nin birçok noktasında etkili olan Amerikan Beyaz Kelebeği'nden özellikle çiftçiler ve vatandaşlar dertli. Vatandaş "İlaçlama yaptık ama faydası olmadı" derken, valilik konuyla ilgili kurum müdürleri ile toplantı yaptı.

Abone ol

DÜZCE’de birçok alanda etkili olan ve halk arasında tırtıl olarak bilinen Amerikan Beyaz Kelebeği vatandaşları canından bezdirdi. Vatandaşlar evleri saran böcekler için yetkililerin bir an önce yardım istiyor.

Karaca Mahallesi’nde yaşayan Aziz Gökçe isimli vatandaş, “Böceklerin ilaçlanması gerekiyor. Evlerin içine kadar girebiliyorlar. Yetkililerin ilaç yapmasını bekliyoruz. Vatandaşlar da ilaç yapıyorlar ama hem etkili olmuyor hem de vatandaşlar ilaç yaparken ağaçlara zarar veriyorlar” dedi.

"EVLERİN DUVARLARINA KADAR ÇIKIYORLAR"

Karaca Mahallesi Muhtarı Bahattin Gümüş, böceklerin evlerin duvarlarında gezdiğini belirterek, “Evlerin duvarlarına kadar çıkıyorlar. Ağaçlardaki yaprakları yiyorlar. Böyle giderse gelecek yıl Düzce kurak bir şehir olacak. Yetkililerden bu böcekler için çözüm bulmasını ve ilaç yapılmasını istiyoruz. Öyle ki böcekler camilerimizin bahçesindeki ağaçlara ve cami duvarlarını da sardılar. Cami bahçesinde oturan cemaatin üzerine ağaçlardan ve duvarlardan düşüyorlar. Bu suretle böcekler camilerin içine kadar giriyorlar. Cami cemaati de birbirinin sırtından böcekleri temizliyor. Hem namazını kılıyor hem de böceklerle mücadele etmeye çalışıyor” ifadelerinde bulundu.

"HER TARAFTA BÖCEKLER VAR"

74 yaşındaki Mehmet Canpolat ise “Her tarafta böcekler var. Geçen sene de vardı ama bu sene arttı. Hatta fındıklara bile saldırıyorlar. Evlerde, evlerin duvarlarında dolu var. Böceklerle yaşamak zor olur ama ne yapalım” şeklinde konuştu.

Düzce’nin birçok noktasında etkili olan Amerikan Beyaz Kelebeği ile ilgili Düzce Valisi Zülkif Dağlı, belediye başkanları ve ilgili kurum müdürleri ile bir toplantı yaptı. Toplantıda mücadele ile ilgili nasıl bir yol izleneceği görüşüldü. Toplantıda alınan kararlar daha sonra kamuoyuna bildirilecek.

ÖNCEKİ HABERLER
Diyarbakır'da gergin gece: HDP'ye izin verilmedi
ABD'den Barzani'ye referandum uyarısı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Emiri ile görüştü
Darbeci generalleri "FETÖ'nün abileri" saklamış
Hatay'da o bölgeye askeri sevkiyat!
15 yumurta için 15 bin lira ceza geldi!
AP'nin Myanmar ziyareti iptal edildi
Papağan hırsızları yakalattı
Okul servisleri için üç bakanlık devrede
Dışişleri Bakanlığı'ndan Irak açıklaması
Yorumlar 3 yorum