BIST 8.026
DOLAR 28,90
EURO 31,46
ALTIN 1.924,11
HABER /  POLİTİKA

Hepsi sizin için Paşam!

Büyükanıt, Gül'e tebrik ziyaretine gitti. Büyük merakla beklenen buluşmadan ilginç anlar.

Abone ol

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Çankaya Köşkü'ndeki buluşması ilginç anlara sahne oldu. Medyanın yoğun ilgisi karşısında Gül, "Paşam, hepsi sizin için" dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Büyükanıt'ı makamında kabul etti. Gül ve Orgeneral Büyükanıt el sıkışarak basın mensuplarına poz verdiler. Çok sayıda gazetecinin izlediği kabul, görüntü alınmasının ardından basına kapalı olarak gerçekleşti.

14.30 gerçekleşen ziyareti 55 basın mensubu izledi. Kabul öncesi görüntü almak için pozisyon alan kameramanlar ile fotomuhabirlerinin telaşına bir süre izleyen Gül, merdiven üstündeki kameramanları "Avizeye dikkat edin" diyerek uyardı.

Bu arada basın mensuplarıyla sohbet eden Gül, "Hepiniz burda mısınız?" diyerek espiri yaptı. Ardından gerçekleşen ziyarette Büyükanıt, "Hayırlı olsun, başarılar dilerim" derken, Genelkurmay Başkanı'na kalabalık gazeteci kalabalığını gösteren Gül'de, "Paşam, hepsi sizin için" şeklinde konuştu. Görüntü alınmasının ardından ziyaret basına kapalı olarak devam etti.