HABER /  HDP

HDP'nin tanıtım toplantısında PKK rezaleti

HDP'nin Mardin aday toplantısında PKK'lı teröristler için saygı duruşunda bulunuldu. HDP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk'ün de katıldığı törende ayrıca PKK marşları okundu.

MARDİN'de HDP'nin aday tanıtım toplantısı terör örgütü PKK'nın propagandasına dönüştü. Toplantıda terör örgütü PKK'yı ve teröristleri övücü mahiyette marş okundu, ölen teröristler için saygı duruşunda bulunuldu.

Bir düğün salonunda düzenlenen toplantıda, HDP'nin belirlediği belediye başkan adaylarının tanıtımı yapıldı.

Toplantıya HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP Mardin Milletvekilleri Mithat Sancar, Pero Dündar, Ebru Günay, Tuma Çelik, HDP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Türk ile adaylar ve partililer katıldı.

Buldan'ın konuşmasından önce ölen PKK'lı teröristler için saygı duruşunda bulunuldu ve terör örgütü PKK'yı ve teröristleri övücü mahiyette marş söylendi.

Buldan, yaptığı konuşmada, temel hedeflerinin, demokrasiyi yerelden güçlendirerek kentleri halkla birlikte yönetmek olduğunu savundu.

Buldan, şöyle konuştu:

"Mardin'i Kürtler, Araplar, Ezidiler, Süryaniler, Mıhallemiler, kadınlar, gençler ve emekçiler yönetecektir. Sizler yöneteceksiniz, HDP yönetecek ve HDP bunun önünü açacaktır. Tıpkı seçim sloganımızda dediğimiz gibi, belediyelerimizin olduğu her yerde halkla birlikte bu belediyelerimizi bir kez daha almanın ve bunun bir seferberlik ruhuyla bu çalışmaları başlatmanın bugün Mardin'de startını hep birlikte veriyoruz."

ÖNCEKİ HABERLER
Başörtüsü yasağı Avrupa Adalet Divanı'na sevk edildi
Sosyal medyayı ayağa kaldıran işkence
Fed faiz kararını açıkladı: Dolarda son durum!
Rusya'dan Kuzey Kore'ye ABD'ye karşı gizli teklif!
Erdoğan başkanlığındaki 2019'un ilk MGK Toplantısı 5 saat sürdü
Aile hekimi randevu alma MHRS yeni işlemi yapma-2019
Yorumlar 69 yorum