BIST 1.530
DOLAR 7,50
EURO 9,06
ALTIN 442,07
HABER /  GÜNCEL

Yılmaz Özdil'in 2 Bin 500 TL'lik kitabı çalıntı mı?

Ünlü yazar Yılmaz Özdil'in geçtiğimiz günlerde 2 bin 500 TL'den satışa sunduğu kitabına, Anıtkabir Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güler, kitabın kendilerinin makalelerinden alıntılandığını ifade ederek tepki gösterdi.

Abone ol

Ünlü yazar Yılmaz Özdil'in geçtiğimiz günlerde 2 bin 500 TL'den satışa sunduğu kitabına, Anıtkabir Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güler kitabın kendilerinin makalelerinden alıntılandığını ifade ederek tepki gösterdi.

Yılmaz Özdil'in çıkarttığı 1881 limitli kitabının 2 bin 500 liraya satılması bir yana, en çok gündem olan konulardan biri de kitabın kaynakçasız oluşuydu. Kitabın içindeki bilgilerin teyidi noktasında birçok soru işareti sosyal medyada tartışma konusu olurken, Anıtkabir Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Güler, Yılmaz Özdil'in kitabındaki bilgilerin derneğin makalelerinden atıfsız ve kaynakçasız olarak birebir kopyalandığını açıkladı.

"ÜZERİNDE 10 YIL ÇALIŞTIK DEMİŞTİ"

Güler, "Yılmaz Özdil'in 498 sayfalık kitabında bizim eser ve makalelerimizden alınan ve ismimizden bahsedilmeyen,atıf yapılmayan, kaynakçada gösterilmeyen o kadar çok bilgi ve belge var ki... Sadece çok temel ve bariz olan 'aşırmaları' sizlerle paylaşmak istiyorum." paylaşımıyla Özdil'in makalelerinden kullandığı kısımları paylaştı. Özdil, kitabı için "Üzerinde 10 yıl çalıştık." ifadelerini kullanmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Yunanistan Başbakanı Çipras haftaya Türkiye'ye geliyor!
Fenerbahçe'de Serdar Aziz ve Tolgay Arslan transferi tamam
ABD yaptırımları Venezuela ekonomisini felç edebilir
Boğazına bıçak dayanan adam yalvararak kurtuldu!
Korkunç cinayeti anlattı! Bagajda fırçayı bulmayınca...
Trump'tan Taliban, Kuzey Kore, İran ve DEAŞ açıklamaları!
30 Ocak 2019 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı
30 Ocak Şans Topu çekiliş sonuçları açıklandı
Serdar Aziz'in sözleşmesi feshedildi
Niğde'de otomobile silahlı saldırı: 1 ölü 1 yaralı
Yorumlar 34 yorum