HABER /  HDP

HDP'li Tan'dan çocuklar için PKK'ya çağrı

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan, PKK'ya çocukları bırakması için çağrıda bulundu.

PKK'nın kaçırdığı çocukların anneleri 19 Mayıs'tan bu yana eylem yapıyor. Annelerin sesini tüm Türkiye duydu ama çocuklarla ilgili hâlâ somut bir adım atılmadı.

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan PKK'ya çağrı yaparak "PKK'ya düşen, hiç bu kadar polemiğe girmeden, 'Biz asla 14-15 yaşındaki çocukların dağa gitmesini savunamayız, doğru bulmayız' demektir" dedi.

TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tan, "Öyle bir tablo ortaya çıktı ki memleketteki 14-15 yaşındaki çocuklar için yanan, ağlayan, feryat eden, yemek yiyemeyen, gece gündüz düşünen, uykusuz kalan bir Başbakan var. Bülent Arınç var, Beşir Atalay var..." dedi.

Tan, şöyle devam etti:

ÇOCUĞUN YERİ ANASININ, BABASININ YANIDIR

Öbür tarafta da BDP'li, HDP'li milletvekilleri sanki diyor ki 'Bu çocuklar dağa gitsin, iyi ki gittiler...' 14-15 yaşındaki çocuğun dağa gitmesinin doğru olacağını söyleyebilecek bir siyasetçi var mı? Bu yaştaki çocuğun yeri, anasının, babasının yanıdır, sıcak yuvasıdır.

PKK ÇOCUKLARI GÖNDERSİN 

PKK'ya da düşen, hiç bu kadar polemiğe girmeden, 'Biz asla 14-15 yaşındaki çocukların dağa gitmesini savunamayız, doğru bulmayız' demektir. 'Eğer böyle bir durum varsa, çocuklar bir şekilde dağa gitmişlerse, bunların tamamının anne, babalarının yanına dönmelidir' diyeceksiniz ve geleni de göndereceksiniz.

BU ÇOCUKLAR NEDEN LUNAPARK'A GİTMİYOR? 

Sonra döneceksin Başbakan'a. Sen bu çocukları bu kadar seviyorduysan, hiç düşündün mü bu çocuklar niye lunaparka gitmiyor da dağa gidiyor. Kandırılarak giden de yok. Bunu oraya yollayan sebepler ne?

Yorumlar 10 yorum