BIST 1.321
DOLAR 8,00
EURO 9,53
ALTIN 465,09
HABER /  YEREL SEÇİMLER 2019

HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan Şanlıurfa'da Saadet'e oy istedi

Yerel seçime günler kala bazı şehirlerde ilginç şeyler oluyor. Seçimin en merak edilen illerinden Şanlıurfa'da HDP Milletvekili Ömer Öcalan, isim vermeden Saadet Partisi için oy istedi. Öcalan, "Urfa’da adayımız olmadığı için, oy pusulasında birinci sıradaki adaya oy vereceğiz” diye konuştu.

Abone ol

Şanlıurfa'da Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) öncülüğünde düzenlenen Nevruz kutlaması ilgi görmezken kutlamalara katılan HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan, isim vermeden Saadet Partisi için oy istedi. Öcalan, "Urfa’da adayımız olmadığı için, oy pusulasında birinci sıradaki adaya oy vereceğiz” diye konuştu.

HDP ve DBP tarafından düzenlenen Nevruz kutlamaları, Şanlıurfa'da 11 Nisan Stadyumun önündeki boş alanda düzenlendi. Nevruz ateşinin yakılmasının ardından kutlamalar, konserler ve çekilen halaylarla devam etti. İlginin beklenenin altında kaldığı kutlamalarda polisler de yoğun güvenlik önlemi alarak alana girenlerin üzerlerinde arama yaptı. Nevruz alanında terör örgütü PKK’nın renklerini simgeleyen bez parçaları ve broşürler nedeniyle 15 kişi gözaltına alındı.

Oy pusulasında birinci sıradaki adaya oy vereceğiz

Nevruz alanında bir konuşma yapan HDP Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan Nevruz’a katılanlardan oy pusulasındaki birinci partiye oy vermeleri yönünde çağrıda bulunarak, "Biz bu şehirde olduğumuz süreçle 10 insanımız da kalsa Nevrozumuzu kutlayacağız. Bu parti barışın mücadelesini veriyor. Urfa’da oy pusulasında, HDP’nin ismi olmayan oy pusulalarında, halkımız gitsin oy pusulasında birinci sıradaki partinin adayına oyunu versin” diye konuştu. Oy pusulasının ilk sıralamasında Saadet Partisi yer alıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Seda Akgül kaç yaşında eski eşi Avram Habib kimdir aldatma olayı
Ayew için bonservis pazarlığı
TRT'den Davud Nabi'ye özel video Hello Brother
Roberto Soldado'ya kötü haber! Kendi başını yaktı
Çin'de fabrika patladı: 44 ölü 640 yaralı
Bülent Arınç kimdir aslen nereli eşi Münevver Arınç kimdir?
Yorumlar 18 yorum