HABER /  GÜNCEL

HDP milletvekili yine terörist cenazesinde!

Geçen pazar günü PKK üst düzey yöneticisi Hülya Eroğlu'nun cenazesine katılan 3 HDP milletvekili için soruşturma açıldıktan bir gün sonra bu kez de HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran Batman'da öldürülen bir teröristin cenazesine katıldı.

TÜRKİYE sınırları içinde 'Kırmızı Liste'de aranan tek terörist olan ve geçen hafta Şırnak Best-Dereler bölgesinde öldürülen 'Delal Amed' kod adlı Hülya Eroğlu'nun cenaze 3 HDP'li milletvekilinin katılımıyla gömülmüş ve savcılık o 3 milletvekili hakkında soruşturma başlatmıştı.  Bugün ise HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde etkisiz hale getirilen PKK'lı teröristin cenazesine katıldı.

Lice ilçesinin Dibek köyü kırsalında güvenlik güçlerince etkisiz hale getirilen terörist Metin Kaplan'ın cenazesi Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki otopsinin ardından ailesine teslim edildi.

Teröristin cenazesi Batman'ın İkiztepe Köyü Mezarlığı'na defnedildi. Cenazeye HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran'ın yanı sıra HDP ve DBP'li yöneticiler de katıldı.

3 VEKİL HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILMIŞTI

PKK'nın üst düzey ismi Hülya Eroğlu'nun pazar günkü cenazesine HDP Mililetvekilleri Feleknaz Uca, Sibel Yiğital ve Berdan Öztürk katılmış, ve savcılık üç milletvekili hakkında soruşturma başlatmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Hayat Sırları 5.bölüm fragmanı yeni bölümde neler olacak?
Dolar bugün ne kadar? Yeni rekor (22 Kasım dolar fiyatları)
Ağrı'daki öğretmenlerin fedakarlığına bakın! Çocuklar için...
Canlı bombanın eşi: Kocamın öldüğüne hiç üzülmedim
Mısır'dan Türkiye'ye casusluk suçlaması! Gözaltılar var...
Eskişehir Konya hızlı tren bilet fiyatları güncel TCDD fiyat listesi
Yorumlar 1 yorum